Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 02.01.2017
reisimine

7 soovitust lastega perele reisikindlustuse valikuks

7 soovitust lastega perele reisikindlustuse valikuks Foto: SEB

Puhkusereis koos perega on kindlasti lõõgastavam ja muretum, kui olete aegsasti vormistanud ootamatuste katteks reisikindlustuse. PZU reisikindlustuse riskijuht Kaja Pukk soovitab valida reisikindlustuse kõigi lepingutingimuste põhjal tervikuna ja ühtlasi järgida lastega reisi puhul alljärgnevat seitset soovitust.

1. Leping võiks sisaldada vastutuskindlustust

Et olla valmis võimalikeks ootamatusteks, võtke väikelastega reisides reisikindlustus, kus on sees vastutuskindlustus. See katab tagajärjed näiteks olukorras, kus laps ajab poes kauba riiulilt maha või põrkab suusamäel kokku teise suusatajaga.

2. Kontrollige üle, kas sportimine läheb kindlustuskaitse alla

Eri kindlustusseltsid peavad riskantseks eri spordialasid, nagu mägironimist, sukeldumist ja surfamist. Mõni kindlustusandja ei hüvita nende spordialadega tegelemisel tekkivaid kahjusid, mõni soovitab osta juurde lisakindlustuskaitse.

3. Valige piisav pagasikindlustuse piirmäär

Väikelapsega reisides arvestage pagasikindlustuse vormistamisel kindlustussumma sisse ka lapsevankri maksumus. Lisaks uurige, millele pagasikindlustus kehtib. Enamasti ei laiene see lennupiletitele, rahale, pangakaartidele ja koduloomadele.

Kindlustusandja võib teatud pagasile kehtestada ka järelevalve või hoiustamise erinõuded. Näiteks kui pagas jäetakse omaniku järelevalveta, ei pruugi kindlustus kehtida.

4. Kindlustus peaks katma laste reisitõrke

Mõni lennufirma pakub väikelapsele soodushinnaga või koguni tasuta lennupiletit. Kui aga lapse haigestumise tõttu või mõnel muul põhjusel tuleb teil reis katkestada ja tagasi pöörduda, siis ei pruugi uus pilet enam tasuta olla. Sellise juhtumi kulud katab reisitõrkekindlustus.

Tähtis on teada, et olenevalt kindlustusandjast hakkab reisitõrkekindlustus kehtima kaks kuni viis päeva pärast lepingu sõlmimist.

Lugege lisaks: Miks tasub lugeda reisitõrkekindlustuse tingimusi

5. Tutvuge reisikindlustuse välistustega

Reisikindlustusega hüvitatakse need kahjud, mis on tingimuste alusel kokku lepitud. Kindlustusandjal võivad olla välistused, mille korral ta hüvitist ei maksa. Näiteks mõnel seltsil on välistuseks streigi tõttu edasilükkuv lennureis, teisel reisija kroonilise haiguse ägenemise tõttu ärajääv reis.

Kindlasti veenduge, et ükski teie soovitud kaitse ei oleks tingimuste kohaselt välistatud.

6. Teadke nii enda kui ka kindlustusvõtja kohustusi

Jätke meelde või kirjutage üles reisikindlustuslepingu tingimustes sisalduvad kindlustusvõtja kohustused, sealhulgas kahjujuhtumist teatamise kord ning tähtaeg.

7. Pidage meeles, et kindlustusjuhtumit tuleb tõendada

Iga kindlustusjuhtumi puhul on võtmesõnaks tõendamine. Seepärast hoidke alles kõik arved, tšekid ja muud kirjalikud dokumendid, mis tõendavad juhtumi toimumist ning kulusid.

Vaadake lisaks: Reisikindlustus - reisil tekkivate ootamatute kulude katteks

PZU reisikindlustust pakub AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaal. AB “Lietuvos draudimas” on Leedu kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse PZU kontserni. AS SEB Pank tegutseb AB “Lietuvos draudimas” Eesti filiaali kindlustusagendina ja on kantud Finantsinspektsiooni veebilehel avalikustatud kindlustusvahendajate nimekirja. Nimekirja leiate aadressilt www.fi.ee.


Kaja Pukk
PZU reisikindlustuse riskijuht

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.