Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 05.12.2018
elukindlustus | lapsed

60 protsenti lastega toimunud kindlustusjuhtumitest on tingitud olmetraumadest

60 protsenti lastega toimunud kindlustusjuhtumitest on tingitud olmetraumadest Foto: SEB

SEB Elu- ja Pensionikindlustuse kahjukäsitluse statistika näitab, et üle 60 protsendi kuni 18-aastaste lastega toimunud õnnetustest on olmetraumad, mis võivad jätta vanemad kuudeks töölt eemale last hooldama.

„Puu otsast kukkumine, trepil libisemine, millegi vastu jooksmine või kokkupõrge mängukaaslasega võib lõppeda lapsele jala või käe põrutuse, vigastuse või ka murruga, mille paranemine võtab aega keskmiselt kuu aega. Raskemate õnnetuste ravi võib kesta aga mitmeid kuid. Sel ajal kodus last raviva vanema sissetulekutes võib õnnetusjuhtum tekitada korraliku puudujäägi,“ ütles SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juhatuse esimees Indrek Holst.

SEB Elu- ja Pensionikindlustuse andmetel on laste õnnetusjuhtumi keskmine hüvitis ligi 200 eurot, millega saab lapsevanem soetada lapsele ravimeid või mis aitab kompenseerida sissetulekute puudujääki. Kahjuhüvitise suurus sõltub suuresti valitud kindlustussummast.

Ligi pooled lastega toimuvatest õnnetustest juhtuvad kolmel suvekuul. Laste tüüpilised suvised õnnetused toimuvad batuutidel, erinevate sõiduvahenditega (jalgrattad, rulad, rulluisud, ATV-d), murutraktori või –niidukiga ning sportmänge mängides.

Sel aastal on SEB Elu- ja Pensionikindlustuses registreeritud 44 lastega toimunud õnnetust. ligi pooled lastega toimuvatest õnnetustest juhtuvad kolme suvekuu jooksul. Eelmisel aastal registreeris kindlustusselts kokku136 lastega juhtunud õnnetust ja maksis lapsevanematele välja hüvitisi ligi 25 000 euro eest.

 


Evelin Allas
SEB kommunikatsioonijuht

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.