Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Kindlustus - 03.10.2019
elukindlustus

3 põhjust, miks noor peaks elukindlustusele mõtlema

3 põhjust, miks noor peaks elukindlustusele mõtlema Foto: unsplash.com

On levinud eksiarvamus, et elukindlustus on mõeldud vaid inimestele, kellel on lapsed. Vaatleme kolme põhjust, miks peaksid ka noored, kellel veel lapsi ei ole, mõtlema elukindlustuse peale.

Teil on finantskohustused

Paljud noored võtavad õpinguteks õppelaenu ning 30. eluaastates hakatakse kaaluma ka kodulaenu või liisingu soetamist. Kui laenuvõtjaga peaks midagi juhtuma, siis soovib pank ikkagi laenu tagasi ning kõik finantskohustused jäävad kas käendaja, kaastaotleja või pärija õlgadele, kelleks on enamasti mõni pereliige. Ilmselt ei soovi keegi enda maksmata jäänud laenu lähedaste kanda jätta.

Teie olete noor ja terve

Vanus ja tervis on kaks peamist tegurit, mis mõjutavad elukindlustuse hinda. Mida noorem ja tervem olete, seda odavam on kindlustust sõlmida – elukindlustust saab sõlmida mitmeks aastaks ette, arvestades näiteks finantskohustuste kestust. Keskmiselt sõlmitakse elukindlustus 10 aastaks.

Näiteks erineb kuumakse ligi kaks korda, kui aktiivse eluviisiga kontoritööline teeb elukindlustuse 30-aastaselt või 40-aastaselt:

Vanus 30 40
Elukindlustuskaitse summa 35 000 35 000
Lepingu pikkus 10 aastat 10 aastat
Kuumakse 10 eurot 19 eurot

Arvutage kindlustuskalkulaatoriga, milline oleks teile sobiva elukindlustuse hind.

Lugege lisaks: Kui palju maksab elu kindlustamine?

Õnnetusejärgne ravi on kulukas

Kuna olete noor ja teil on pikk elu ees, siis on väga oluline pärast õnnetust saada kiiresti kvaliteetset (arsti)abi. Kiire ja tõhus abi võib aga olla üsna kulukas. Kui elukindlustusega sõlmida ka õnnetusjuhtumi kindlustuskaitseid, siis kindlustus maksab õnnetusjärgse hüvitise, millega saab tasuda arsti visiidi eest või soetada liikumiseks või füsioteraapiaks vajalikud abivahendid.

Lugege lisaks: Elukindlustus või õnnetusjuhtumi kindlustus: mis vahe neil on?

Soovite elukindlustuse kohta nõu küsida?

Elades tuleb ootamatusi ette. Elukindlustus tagab kriitilistel hetkedel teile ja teie perele rahalise turvatunde ja võimaldab perel toime tulla ka siis, kui Te ise enam nende eest hoolitseda ei saa.


Jaanika Reinmann
SEB Elu- ja Pensionikindlustuse turundusjuht

 

Kindlustusandja on SEB Elu- ja Pensionikindlustus. SEB Pank vahendab SEB Elu- ja Pensionikindlustuse kindlustustooteid. Enne lepingu sõlmimist tutvuge tingimustega SEB kodulehel www.seb.ee ja vajaduse korral registreeruge nõustamisele.


Veel artikleid

Arhiiv

Kindlustunne igal eluperioodil

Kindlustunne igal eluperioodil

  • Asjatundlik nõustamine
  • Kindlustused erinevate riskide maandamiseks
  • Kiire kahjukäsitlus

Leian endale sobiva kindlustuse

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.