Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Investeerimine - 24.05.2021

SEB muutis fondide hinnakirja lihtsamaks

SEB muutis fondide hinnakirja lihtsamaks

Alates 30. aprillist muutis SEB fondide hinnakirja oluliselt lihtsamaks: klientidele pakutakse uut SEB fondivalikut, millel puuduvad harjumuspärased sisenemis-, väljumis- ja tehingutasud. Ainsateks kuludeks on etteplaneeritav haldustasu ning fondi enda jooksvad tasud on varasemast ligi poole võrra madalamad.

Fondiosakute tehingutega on juba ajalooliselt seotud kõikvõimalike nimedega tasud, näiteks on olemas fondi jooksvad tasud, sisenemis- ja väljumistasud, hooldustasud ja tehingutasud. Sellise hinnastamisega ei ole kliendi jaoks lihtsalt väljaarvutatav, kui palju maksab klient fondide valitsemise ja haldamise eest fondivalitsejale jooksvaid tasusid ning kui palju fondi vahendavale pangale, näiteks sisenemis-, väljumis- ja tehingutasusid ning varade hoidmisega seotud tasusid. 

Just seetõttu otsustas SEB teha asja senisest lihtsamaks ja läbipaistvamaks. Edaspidi on nii, et üheselt määratud osa ehk jooksvad tasud lähevad fondivalitsejale ning vahendajale ehk pangale jääb ainult haldustasu. Mingeid muid täiendavaid tasusid SEB-s tehtud tehingu korral ei lisandu.

Investeerimine kõigile

Kui teha SEB-s ostu- või müügitehinguid uute SEB U-klassi fondiosakutega, siis nüüdsest puudub neil tehingutasu.
See tähendab, et meie klient ei pea muretsema sellepärast, et tehingutasud või sisenemis- ja väljumistasud neelaksid ära sellelt loodetud tulu. Viimased kaks tasu olid enne kumbki kuni 1% tehingult sõltuvalt tehingu suurusest.

Kui varem pidi klient hoolikalt kaaluma, kas mõnda väiksemat tehingut üldse tasubki teha, siis nüüd seda probleemi enam ei ole ja investeerimine muutub kõigile inimestele kättesaadavamaks.

Vähem erinevaid tasusid

Edaspidi on fondidega seonduvad ainukesed kulud pangale makstav haldustasu ja fondi osaku hinnas sisalduvad fondivalitseja jooksvad tasud. Haldustasule ei lisandu käibemaksu. Pank arvestab ja võtab kliendi kontolt haldustasu igakuiselt, selle suuruseks on 0,035% kuus, mida arvestatakse igapäevaselt osakute väärtuselt.

Iga investorit huvitab tema investeeringu haldamise ja kasvatamise kogukulu. Vaatame ühte konkreetset näidet:

SEB Strategy Growth UC fondi jooksvad tasud on 0,79% aastas ning pangapoolne haldustasu 0,035% kuus. Seega aastas on haldustasu kokku 0,42% ning kogukuludeks kujuneb 1,21% aastas. See on küllaltki tavapärane aktiivselt juhitud fondide tasude tase.


Sirja Asi
SEB kogumis- ja investeerimistoodete tiimijuht

 

*SEB Strategy Growth UC fondi tasud on toodud 21.05.2021 seisuga.

Esitatud teave ei ole käsitatav investeerimisnõustamise, investeerimissoovituse ega muu investeerimis- või investeerimiskõrvalteenusena. Enne investeerimisotsuse tegemist palume hoolikalt tutvuda toote tingimuste ja muu olulise teabega, samuti investeerimisega kaasnevate riskide ja tasudega AS-i SEB Pank kodulehel www.seb.ee. Vajadusel pidada nõu panga esindajaga.

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.