Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Investeerimine - 11.09.2019
investeerimisrisk

SEB Investment Minutes: Tulevikuväljavaade õigustab ettevaatust

SEB Investment Minutes: Tulevikuväljavaade õigustab ettevaatust Foto: Markus Spiske, Unslpash.com

Kuna märgata on globaalse kasvu nõrkuse märke – lisaks USA ja Hiina kaubandussõjale ning eriti Brexiti sügise lähenemisega seotud riskantsele olukorrale –, on aktsiad augustist SEB  portfellides alates 2016. aastast esimest korda alakaalus. Kui need riskifaktorid kõrvale jätta, on turgude tulemused alates 2019. aasta algusest olnud üpris head, mistõttu usub SEB, et praegune riskide vähendamine on õigustatud.

„Oleme majandustsükli hilises faasis. Lisaks käimasolevale kaubandussõjale näeme signaale, mis teevad meid skeptiliseks ettevõtlussektori kasvutempo ja kasumivõimekuse suhtes. Seda negatiivset faktorit tasakaalustavad teatud määral keskpankade ja poliitiliste liidrite uuendatud meetmed, aga ka investorite märkimisväärne riskikartlikkus. Otsus olla ettevaatlikum tähendab delikaatset tasakaalu lühiajaliste murede, turu suure volatiilsuse ja pikaajaliste kaalutluste vahel – nagu aktsiaturgude dividendide taseme ja võlakirjaturgude tootluse ebatavaliselt suur erinevus,“ ütles SEB Stockholmi privaatpanganduse investeeringute juht Fredrik Öberg.

„Euroopas oodatakse juba käesoleval nädalal järjekordset keskpanga (ECB) stimulatsioonimeetmete episoodi ning täna võib üpris julgelt väita, et euroalal pole intresside tõusu näha nii kaugele, kui silm vähegi seletab. See tähendab muuhulgas seda, et kuigi me oleme taktikaliselt aktsiate osas alakaalus, tuleb pikemat perspektiivi vaadeldes suhtuda riskantsetesse varadesse ikkagi pigem positiivselt. Vähemalt juhul, kui eesmärgiks on positiivne reaaltootlus, mis üldiselt on üpris mõistlik eesmärk,“ ütles SEB Eesti privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.  

SEB kvartaalse väljaande „Investment Outlook“ septembrinumber sisaldab kahte artiklit, mis hõlmavad jätkusuutlikkuse erinevaid aspekte – teema, mis kunagi kuulus ökoaktivistidele, kuid millest on nüüdseks saanud kõigi jaoks vältimatu arutelupunkt. Uurime investeerimist, mille kaudu jõutakse sotsiaalsete või keskkondlike eesmärkideni, ning seda, kuidas saab raha teenimise ajal ka head teha. Teises, pikemas artiklis analüüsitakse erinevaid energiasalvestuslahendusi ja potentsiaalseid võimalusi, mida need selliste säästvate energiaallikate jaoks nagu tuule- ja päikeseenergia tähendavad. „Investment Outlooki“ artikleid saab lugeda tervikuna või 2-leheküljelise kokkuvõttena aadressil seb.se/investmentoutlookreport.

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.