Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Investeerimine - 17.02.2020

SEB Investment Minutes: Kui majanduskasv kestab, püsivad ka aktsiaturud

SEB Investment Minutes: Kui majanduskasv kestab, püsivad ka aktsiaturud Foto: Erol Ahmed, Unsplash.com

Viimasel kümnel aastal on domineerinud majanduskasv ja tõusvad aktsiahinnad. SEB hinnangul alustame me 2020. aastat tagasihoidliku aastase ülemaailmse kasvuga (umbes 3 protsenti) ning kõigi aegade tipptasemetel olevate  aktsiahindadega.

"Kasvu aeglustumine ja kõrged hinnad on võib-olla hirmutavad, kuid on märke, et aktsiad võivad veel mõnda aega gravitatsiooniseadust eirata. Lisaks toetab aktsiaturge alternatiivsete tootluse tekitamise  puudumine. Investorid ei taha aktsiarallist maha jääda,“ ütles Johan Hagbarth, SEB Stockholmi privaatpanganduse osakonna investeerimisstrateeg.  

„Arenenud riikide keskpankade bilansimaht on ajaloolises tipus ning selle kasv paistab jätkuvat. Sisuliselt on nn. rahatrükk tinginud selle, et tootlust otsides on liigutud riskiskaalal üha kõrgemale. Tänaseks on nimekiri likviidsetest riski kandvatest finantsvaradest sisuliselt ammendunud – alles ongi ainult aktsiad ning neid siis ostetaksegi, “ ütles Peeter Koppel, SEB Eesti privaatpanganduse strateeg.
           
Turu elavnemine suurendab SEB hinnangul ka võimalike tagasilöökide riski ja aktsiahindade jätkuva tõusu potentsiaal on seega ilmselt piiratud. Väljaande Investment Outlook selle numbri olulisemast kolmest artiklist kaks käsitlevad seega valdkondi, kus võib majanduskasvu oodata olenemata majanduse üldisemast arengust.
• Esimene neist puudutab tulevikus juurdepääsu üha vähenevale ressursile: puhtale veele;
• uuritakse  ka digitaliseerumise kahte aspekti – robotiseerimise potentsiaali ja küberturvalisust;
• kolmas teemaartikkel puudutab tänapäevase Euroopa ühte olulisimat poliitilist protsessi: Brexitit.

Väljaanne Investment Outlook on saadaval täispikkuses või 2-leheküljelise kokkuvõttena aadressil seb.se/investmentoutlook

 

 


Peeter Koppel 
SEB privaatpanganduse strateeg

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.