Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Investeerimine - 29.04.2019

Aja surnuks löömise sektor tundub investori jaoks aina atraktiivsem

Aja surnuks löömise sektor tundub investori jaoks aina atraktiivsem Foto: JD Chow, Unsplash

Netflix kulutab aastas keskmiselt 6 miljardit USA dollarit originaalse content’i tootmiseks (pool Eesti riigi aastaeelarvest). Globaalne mängusektori käive on suurem kui kino- ja muusikasektori omad kokku ja moodustab sadu miljardeid dollareid. Igal aastal lähevad miljardid käiku selleks, et inimestel oleks mõnusam oma aega raisata. Mida see mõtlevate inimeste jaoks tähendab?

Eelkõige seda, et meelelahutussektor ei ole kunagi ajaloos olnud nii mitmekesine ja investori jaoks atraktiivne kui praegu. Meelelahutuskirg tõmbab oma arengusse tohutuid ressursse, kiirendab tehnoloogilist arengut ning turgutab inimeste niigi kõrgeid ootusi mängu-, kino-, muusika- ja muude meelelahutussektoritele. Meelelahutus hõlmab ka terveid valdkondi ja määrab neile oma mängureeglid: pangandus olgu nunnu ning kulude analüüs mänguline. Telefonikasutus olgu rõõmustav ja emotsionaalselt meeldiv. Gamification on oodatud peagi igasse elusfääri ja pole kaugel see hetk, kui keegi mõtleb ka meie rutiinsete ülesannete gamification’i peale. Seega: tingimusel, et lähiajal ei juhtu globaalset katastroofi ja/või sajandi suurimat majanduskriisi, tundub, et oma raha investeerimine meelelahutussektorisse on üks targemaid samme, mida ette võtta. Ärge piirake oma fantaasiat – sobida võib kõik, mis vaba aja veetmisega seotud on, alates kaameratootjast GoPro kuni molekulaarköögini. Sest ka toit on paljude jaoks oluline meelelahutus. Ka eestlaste kulutused kiirtoidule on eelmisel aastal kasvanud pea 30% ... Minu arvates kahtlane meelelahutus, aga maitsete üle ei vaielda.

Muide, rääkides eestlastest: ka siin on märgata meelelahutustungi tugevnemist. Nii näiteks kasvasid kahel eelmisel aastal järjest kaasmaalaste krediitkaartelt hasartmängudele tehtud kulutused rohkem kui 30% võrra. Ka alkoholikulud on kasvanud, aga see on ilmselt nii meelelahutussektori kui ka aktsiisipoliitika ja naaberriigi alkoholipoodide mõju. Igaühel on oma meelelahutus … Hea investori jaoks on see aga tugev trend, mis minu hinnangul veel niipea ei vaibu, kuna on näha, et selles ühiskonnas ei taha keegi täiskasvanuks saada …

 


Peeter Koppel
SEB privaatpanganduse strateeg

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.