Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 20.12.2020
laenamine | väikelaen

Võimalusi raha laenamiseks on väga palju, kuidas leida just see õige?

Võimalusi raha laenamiseks on väga palju, kuidas leida just see õige?

Läbimõeldud ja vastutustundlik laenamine võib olla hea abivahend ootamatute või suuremate kulutuste tegemiseks. Kohti ja võimalusi raha laenamiseks on väga palju, kuidas leida just see õige?

Kui olete otsustanud laenu võtta, siis esimese asjana mõelge läbi, kuidas selle tagasi maksate – see aitab ka sobiva laenuandja ja toote leidmisel.

Väikelaenu saamine on korrapärase sissetuleku puhul enamasti üsna kerge ja kohti, kust laenata, arvukalt. Laene pakuvad pangad, kiirlaenupakkujad, hoiu-laenuühistud, inimeselt inimesele laenamist vahendavad ettevõtted ja pandimajad.

Endale sobivaimat laenuviisi valides peaksite esmalt süvenema sellesse, millised on laenu tagasimaksmise tingimused ja alles seejärel uurima, millised on laenu saamise tingimused.

  1. Esiteks uurige välja kõik pakutavad võimalused, olemaks kindel, et leiate enda jaoks sobivaima ja soodsaima lahenduse. Võrrelge erinevaid intressimäärasid ja teenustasusid ning leidke lõplik summa, mis tagasi tuleb maksta. Olenevalt laenutüübist võib tagasimakstava summa suurus olla väga erinev.
  2. Teiseks pidage silmas, millised on tagasimaksevõimalused: kas vajalikule laenusummale pakutav maksegraafik on ka Teie võimalustele vastav. Sama suure laenusumma tagasimaksmiseks võidakse pakkuda väga erinevat ajaperioodi, mis mõjutab ka iga osamakse suurust.
  3. Kolmandaks kindlustage ennast ootamatusteks ja selgitage välja, kas laenuandja pakub vajadusel ka maksepuhkust või kindlustust. Uurige välja, kuidas on võimalik kohustust varem lõpetada ja kui suur on sellisel juhul rahaline kahju ning mis ootab ees võlgnevuse korral.
  4. Neljandaks valige pakkuja lähtuvalt sellest, millised kulud tehing endaga kaasa toob. Aga tehke eeltööd ka laenuandja tausta uurides, et oleks selge, kas tegemist on usaldusväärse partneriga.

Kui otsus laenu võtmiseks on kindel, siis tuleks alustada oma võimaluste väljaselgitamisest. Selleks soovitame kasutada väikelaenu kuumakse kalkulaatorit.

 


Triin Preem
vabakutseline ajakirjanik

 


Tutvuge teenuse tingimustega ja vajaduse korral pidage nõu asjatundjaga.

Väikelaenu krediidi kulukuse määr on 16,61% aastas järgmistel näidistingimustel: laenusumma 2000 eurot, mis makstakse välja lepingu sõlmimisel; fikseeritud intressimäär 14% aastas laenujäägilt;  tagastamine nelja aasta jooksul 48 igakuise annuiteetmaksena, mille suurus on 54,87 eurot; lepingu sõlmimise tasu 35 eurot, mis makstakse lepingu sõlmimisel; arvelduskonto kuutasu 0,30 eurot.
Kliendi makstav kogusumma on 2682,61 eurot.


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.