Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 17.11.2015
pangakaardid

Virtuaalkaart - hea lahendus internetis ostude eest tasumiseks

Turvalisim pangakaart ostude tegemiseks internetis on SEB ainulaadne Virtuaalkaart. See võimaldab luua ostjal lühikeseks perioodiks virtuaalse pangakaardi, mis kehtib üle maailma internetikaupmeeste juures.

Järjest rohkem inimesi kasutab internetis ostlemise lõpmatuid võimalusi, e-poodidest saab kaupa osta kasvõi teiselt poolt maakera. Kui Eesti e-kaubanduses on populaarseim makseviis läbi pangalingi tasumine, siis rahvusvaheliselt kasutatakse enamasti krediitkaardiga tasumist. Mida teha siis kui krediitkaart puudub või ei ole soovi oma kaardiandmeid teie jaoks tundmatu kaupmehega jagada? Sellisel juhul ongi lahenduseks Virtuaalkaart.

Virtuaalkaart on parim lahendus internetist ostmiseks, kui puudub krediitkaart. See on nagu krediitkaart, ainult et füüsiliselt seda ei eksisteeri ja selle saate avada endale ise internetipangas ning ei pea tegema taotlust pangale ega ootama vastust.

Kaart kehtib üle maailma e-poodides, kus on võimalik tasuda Visa kaardiga ning selles on ühendatud internetimaksevahendile sobilikud omadused:

  • Lühike, 40-päevane kehtivusaeg võimaldab kaardiga vajaliku ostu sooritada ning seejärel ei pea muretsema, et kaardi andmed kaupmehe andmebaasi jäävad.
  • Kaardi makselimiidi saate ise määrata - turvalisuse huvides on mõistlik määrata limiit vastavalt ostu suurusele. Kui maksevaluuta ei ole euro, siis arvestage limiidi määramisel kursierinevustega ja valige natuke suurem limiit.
  • Virtuaalkaardi muudab turvaliseks see, et spetsiaalselt ostu jaoks määratud limiidi tõttu puudub võimalus, et mingil põhjusel võetakse kaardilt maha lubatust suurem summa.
  • Kaardi taotlemine internetipangas on lihtne ja kiire ning pärast vormistamist on kaart koheselt kasutusvalmis.

Virtuaalkaart on sobiv lahendus ka väiksematele ettevõtetele, kes peavad aeg-ajalt sooritama oste internetipoodides, näiteks tellima näidiseid või väiksemas mahus tootmiseks vajalikke komponente.

Ettevõtja Olavi Tõnisson on Virtuaalkaarti korduvalt kasutanud ning alati rahule jäänud. “Kaardi saab vormistada vaid paari hiireklõpsuga ja eelteadmisi omamata ning on koheselt e-poes kasutamiseks valmis. Ma olen paljudel juhtudel eelistanud Virtuaalkaarti füüsilisele kaardile ostudeks internetist just tema turvalisuse pärast." kommenteeris Olavi Tõnisson.

Vaadake, kuidas käib Virtuaalkaardi tellimine.


Mihkel Külaots
vabakutseline ajakirjanik

 

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.