Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 14.08.2020
nõustamine

Videonõustamine on lihtne ja kiire võimalus pangaasju ajada

Videonõustamine on lihtne ja kiire võimalus pangaasju ajada Foto: Thought Catalog, Unsplash

Klientide nõustamine erinevate toodete ja teenuste osas hõlmab väga suure osa pankade klienditeenindajate tööajast. SEB Pank alustas mõned aastad tagasi eraklientidele terviknõustamise teenuse pakkumist video teel ning panga erakliendi segmendijuht Triin Raudsepp tõdeb, et täna toimub juba iga neljas kliendikohtumine läbi videokõne.

„Esmalt nägime, et meie kliendid vajavad terviknõustamist, mis kataks korraga kõik nende küsimused pensioni, investeerimise, kogumise ja laenude kohta, samuti mis puudutab finantsplaani koostamist ning eelarve planeerimist. Aastaid toimus nõustamine kontorites, aga mõistsime, et distantsilt saaksime anda klientidele küsimustele ja muredele vastused oluliselt kiiremini ning nii avasime võimaluse saada terviknõustamist videokõne vahendusel,” räägib Raudsepp, kelle sõnul on videonõustamine saavutanud väga suure populaarsuse. 

Algus oli tema sõnul küll veidi konarlik, sest videonõustamise teenus võeti kasutusele enne, kui kliendid selle vajadust täielikult mõistma hakkasid. Ühelt poolt pidi pank koolitama töötajaid klientidele digikanali teel abi osutama ning teisalt veenma kliente, et tegemist on turvalise ja mugava võimalusega pangaasju uut moodi ajada. „Inimesed saavad täna väga hästi aru, et neil pole vaja kulutada aega tuleku, mineku ja parkimiskoha otsimise peale ning nad saavad pangaga asjad aetud mugavalt kodus, tööl, suvilas või välismaal reisil olles. Videokõne jaoks on vaja vaid internetiühendust ja rahulikku turvalist kohta.”

Üldiselt on eestlaste digitaalne oskustase kõrge ning järjest enam hinnatakse just selliseid mugavusteenuseid nagu videonõustamine. Jah, on veel inimesi, kes on esmalt videonõustamise pakkumise üle imestunud ja eelistaksid enda sõnul silmast-silma kohtumist, kuid videokohtumise järel on nad kõik väga rahul olnud.

Piirangut videokõne pikkuse osas pole, kuid harilikult võtab terviknõustamine aega 1-1,5 tundi. Kohtumise aja saab broneerida kodulehel, kliendikeskusesse helistades või ka kontoris. Internetipanka kohtumiseks broneeritud ajal sisse logides saab mugavalt suhelda nõustajaga, läbida nõustamise, sõlmida lepinguid ning vajadusel jagada enda seadme ekraani nõustajaga. Eelnevalt saadetakse nõustamiseks broneeritud aja kohta ka meeldetuletus, kusjuures videonõustamine ei pea toimuma traditsioonilisel tööajal, vaid nõustajad teevad perioodiliselt ka videokõnesid kella 19ni  õhtul.

Populaarsemad küsimused on seotud koduostuga

Kõige enam on küsimused seotud koduostuga – millist summat oleks võimalik laenata, kuidas protsess käib, kui kiiresti otsus tehakse, mis peaks olema tagatiseks. Nõustajad räägivad kliendiga kõik aspektid läbi, vastavad nii küsimustele kui ka selgitavad, mida tähendab näiteks laenukoormus 30. aastaks. Üha enam mõtlevad kliendid riskide kindlustamisele ja tulevikuks rahakogumisele ning investeerimisele. Panga hinnangul võiks olla teadlikkuse tase ja arusaam säästmise vajalikkuse ning tulevikuks rahakogumise osas alati kõrgem, kuid rõõm on tõdeda, et aina enam tunnevad nende teemade vastu huvi noored.

Kliendi kommentaar:
„Otsustasime proovida videonõustamist, kuna olin väikse lapsega kodus ja tekkis plaan osta oma kodu. Tahtsime minna nõustamisele, et ennast kurssi viia, mida üldse teada vaja pangalaenu saamiseks ning millise hinnaga ja mis tingimustel saame kodu vaadata. Vestlus oli väga kasulik ja põhiline just see, et saime selle tehtud oma kodus diivanil istudes kell 9 hommikul. Saime vastused kõigile küsimustele, nõustaja käis meiega kõik erinevad teemad läbi nii, et nägime kõike seda oma arvuti ekraanilt. See oli hästi lihtne, ei olnud vaja mingit eri tarkvara, samuti jäi ära pangakontorisse sõitmine. Kõne lõppedes sai kohe oma koduste tegemistega jätkata.”

Videokõne võimalused laienevad pidevalt. Näiteks saab nõustaja videokõne abil klienti abistada mitmete lepingute sõlmimisel ning lähiajal on uutele eraklientidele tulemas ka konto avamine video teel. Äriklientidele on selline võimalus juba mõnda aega olemas.

 

 


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.