Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 20.02.2020

SEB toob turule maisist tehtud pangakaardi

SEB toob turule maisist tehtud pangakaardi Foto: Axel Van Der Donk, Unsplash.com

Aprillis saavad kõik Eesti õpilased, tudengid ja õpetajad tellida endale kõige keskkonnahoidlikuma, 82% ulatuses maisist toodetud pangakaardi, mis on esialgu kättesaadav ISIC- ja ITIC-kaartide kasutajatele. Kaardi idee töötasid välja SEB noored kolleegid praktikaprogrammi YouthLAB raames ning lisaks järjekordse praktikakonkursi alguse tähistamisele saadab SEB kaardi käikulaskmisega noortele signaali, et nende ideid väärtustatakse.

Keskkonnasäästlik pangakaart on toodetud kaasaegse tehnoloogia abil, kus kokku pressitud maisimassi sisse on paigutatud kaardi kiip ja antenn ning seejärel on kaart mõlemalt poolt kaetud õhukese plastikukihiga. Keskkonnasõbraliku kaardi tootmises  kasutatakse söödamaisi, mida kasvatatakse USA-s, Nebraska osariigis. Selleks, et testida keskkonnahoidlikku lahendust Eesti tingimustes, käivitab SEB uue plastiku kasutamise esialgu vaid ISIC- ja ITIC-kaartidel, sest need on tavakaartidest lühema kehtivusajaga. Eduka testimise järel on kavas keskkonnahoidlike kaartide osakaalu ka tavakaartide arvelt suurendada.

SEB juhatuse liige Ainar Leppänen: „SEB-s uuendame tooteid ja teenuseid nii, et võtame järjest enam arvesse nende mõju keskkonnale, aga ka laiemalt ühiskonnale. Kindlasti on eesmärgiks vähendada keskkonnale tekkivat kahjulikku mõju ja suurendada võimalusel positiivset mõju. Juba praegu jälgime investeeringute jätkusuutlikkust, paberite kasutusmahtu kontorites, käsil on rohelisi valikuid soodustavate laenutingimuste väljatöötamine ning nüüd võtame kasutusele ka 82% ulatuses looduslikest komponentidest toodetud pangakaardid. Meie praktikandid olid siin meile suureks inspiratsiooniks. Kahtlemata oleks kõige keskkonnahoidlikum makselahendus see, mis üldse plastikut ei nõuaks (näiteks mobiilsed rahakotid), kuid selliste (täielikult plastikubavade) lahenduste arendamine ja nende laiem levik võtab veel aega.“

Maisist toodetud ISIC- ja ITIC-kaarti on võimalik tellida SEB internetipangast või pangakontoritest juba aprillis.

„Senine keskkonnasäästlike kaartide kasutuskogemus maailmas on olnud positiivne ning me loodame, et ka Eestis on uued kaardid edukad. Siinkohal innustame meie kliente hoolima oma ökoloogilisest jalajäljest ja jälgima, et vananenud või kasutamata pangakaardid ei satuks loodusesse. SEB klientidel palume tuua vananenud pangakaardid kontoritesse või utiliseerida need koos muu plastikprügiga. Noori, keskkonnast hoolivaid inimesi aga ootame endale praktikale, et mõelda koos uute, jätkusuutlike lahenduste peale,“ lisas Ainar Leppänen.

SEB järjekordne praktikaprogramm YouthLAB ootab kandideerima kõiki noori, kes on valmis muutma Eesti panganduse tulevikku ning viimistlema ja parendama praktikaprogrammi raames oma teenuse- ja tootedisaini oskusi. Oma taotlust SEB-s suvepraktika läbimiseks saab edastada SEB kodulehe kaudu kuni 15. märtsini. YouthLAB-i tutvumisüritus toimub 2. aprillil 2020 SEB Innovatsioonikeskuses. 2019. suvepraktika tulemusena on panka tööle jäänud iga neljas noor suvekolleeg.

 

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.