Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 09.01.2020

SEB Pangas saab nüüd avada arvelduskonto video vahendusel

SEB Pangas saab nüüd avada arvelduskonto video vahendusel Foto: SEB

Inimesed liiguvad üha enam digikanalitesse ja ootavad seega, et pangateenused oleksid samuti mugavad ning kättesaadavad kõikjal. SEB Pank pakub unikaalset võimalust saada panga kliendiks ja avada arvelduskonto videokohtumise käigus. Kuidas see täpselt käib, selgitab SEB Panga äriarenduse divisjoni müügijuht Merit Kalm.

Arvelduskontot on võimalik videokohtumisel avada Eesti residentidel, kellel ei ole veel SEB Pangas seda. Samuti saab seda niisugusel moel teha ka lapsele ja ettevõttele.

Videokohtumisele saab ennast kirja panna panga kodulehel menüüpunkti alt „Hakkan kliendiks“ ja kohtumise võib konto avamiseks broneerida järgmiseks täistunniks. Kui kohtumine on broneeritud, edastab panga nõustaja tulevasele kliendile e-postiga personaalse lingi videokohtumise tarbeks. Vajadusel võtab nõustaja kliendiga telefoni teel ühendust.

Tehnilised eeldused videokohtumiseks:

  • digiallkirjastamiseks Eesti Vabariigi ID-kaart, mobiil-ID koos kehtivate sertifikaatidega või Smart-ID,
  • arvuti (tahvelarvutis ja mobiilis seda veel teha ei saa),
  • veebikaamera ja mikrofon,
  • Google Chrome'i (versioon alates 51st) või Mozilla Firefox'i (versioon alates 47st) veebilehitseja,
  • arvuti operatsioonisüsteem Windows 7, 8, 10 või OS X 10.

Arvuti tehnilised võimalused saab üle kontrollida  kodulehel, kus on nende testimise võimalus. Teenus on turvaline ja toimub vastavalt kehtestatud nõuetele ning seadustele. Videokõne salvestatakse, et vajadusel oleks võimalik teha järelkontrolli.

Mis videokohtumisel toimub?

Videokohtumine toimub panga süsteemi kaudu, kus klient ja nõustaja näevad üksteist arvutiekraanil ning klient näeb ka dokumente, mida täidetakse ja allkirjastatakse. Nõustaja selgitab üksikasjalikult kliendile videokohtumise sisu ja seda, mida ta videokohtumisel teha saab. Kohtumine algab kliendiandmete täitmisega ja jooksvalt sõlmitakse kliendi soovist lähtudes igapäevapanganduse lepingud ning ta lisab digiallkirja. Hiljem näeb ta kõiki lepinguid oma internetipangas.

SEB Pank pakub videokõne vahendusel järgmiseid teenuseid:

  • eraisiku konto avamine,
  • laste konto avamine,
  • juriidilise isiku konto avamine,
  • eraisiku terviknõustamine,
  • eraisiku kindlustus- ja pensionialane nõustamine.

 

Konto avamist videokohtumise kaudu hakkas SEB Pank pakkuma väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele juba 2016. aasta lõpus. Peagi lisandus konto avamise võimalus ka lastele ning eraklientide nõustamine videokohtumisel. Alates 14. oktoobrist 2019 saavad SEBs videokohtumisel arvelduskonto avada Eesti residendist eraisikud. SEB Pank on seal, kus olete teie!

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.