Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 01.07.2014
kodukindlustus | reisimine | puhkus

Nõuanded muretuks suvepuhkuseks

Nõuanded muretuks suvepuhkuseks Foto: iStock

Suvi on kauaoodatud aeg, mil vabadust on justkui rohkem ning päevad on pikemad ja põnevamad. Selleks, et seda kaunist aega muretult nautida, tasub meeles pidada mõningaid nüansse, mis muudavad turvalisemaks nii kodu kui ka puhkuse.

Kontrollige kodukindlustuse kehtivust

Suvi on aeg, mil pered sõidavad mitmeks nädalaks välismaale või suvekodudesse ja linnakorterid jäävad üksinda. Selleks, et vältida ebameeldivaid üllatusi ning vee- ja tuleõnnetusi, kontrollige, kas kodu on ikka kindlustatud. Vajaduse korral teavitage kindlustusfirmat, et olete pikemalt kodust eemal, sest see nõue võib lepingutingimuste seas olla.

Uurige, mida kodukindlustus katab

Paljud teavad, et kodukindlustus katab kodus oleva elektroonika ja muu vara, kuid vähemtuntud fakt on see, et mõned kindlustused kompenseerivad ka kaasaskantava vara. Nii võib ka teie sülearvuti olla kindlustatud ning kui see puhkuse ajal näiteks ära varastatakse, siis on ikka võimalus hüvitist saada. Teadmaks, mida ja mis olukorras kindlustus katab, viige end enne puhkust oma kindlustuslepinguga kurssi.

Olge sotsiaalmeediaga ettevaatlik

Mõelge hoolikalt läbi, kas tasub ikka oma eesootavast pikast suvepuhkusest ja sellest, et kodu nüüd pikaks ajaks hooleta jääb, sotsiaalmeedias hõisata. Kuigi tahaks ju loota, et inimesed on toredad ja head, pole suvised kodurüüstamised harv nähtus. Hoidke oma vara ja valige hoolikalt, kellele oma ärasõiduplaanidest rääkida.

Kodust lahkudes tasub juhtmed seinast välja tõmmata

Paljud tuleõnnetused on juhtunud seetõttu, et juhtmed on jäetud pistikupessa, kuigi seadmed nende otstes on välja lülitatud. Ka äike on alatasa pahandusi põhjustanud, rikkudes igal aastal sadade perekondade kodutehnika. Parem karta kui kahetseda, mistõttu tõmmake kodust lahkudes välja kõik juhtmed, mida pole otseselt vaja sees hoida.

Koostage reaalne puhkuse eelarve

Kui olete puhkust veetmas, siis võivad sellised maised asjad nagu eelarve koostamine ja jälgimine tunduda tõeliselt tüütud tegevused. Siiski on soovituslik seda teha, et vältida rahalist ummikseisu ja ebasoodsaid äkkotsuseid. Eriti tasub eelarvet jälgida välismaal olles, mil raha kulub tavaliselt rohkem. Puhake oma reaalsete võimaluste piires ja pidage meeles, et kiirlaen pole puhkuse finantseerimiseks õige viis.

Loodusesse minnes võtke kaasa kaks kaarti

Tänapäevane tehnoloogia on muutnud inimesed üsnagi laisaks. Liigeldes loodetakse üha rohkem nutiseadmetes olevate kaartide peale, kuid tegelikult võiks nii autos kui ka seljakotis olla kaasas ka üks n-ö vanaaegne kaart, mille saab välja võtta juhul, kui digiseadme aku tühjaks saab või GPS-seade lakkab töötamast. Lisaks on tore harjutada ka traditsioonilist kaardilugemise oskust ja seda ka lastele õpetada.

Hoidke oma krediitkaarti turvaliselt

Krediitkaardi andmete kopeerimiseks kulub vaid mõni sekund ja see lühike aeg võib väga kalliks maksma minna. Hoidke oma kaarti enda läheduses, ärge jätke seda kunagi kellegi võõra kätte ja ärge jagage oma PIN-koode ega kaardinumbreid teistele. Kurb, kui meeldiv suvepuhkus leiab õnnetu lõpu krediitkaardivarguse näol.

 


Getter Orusalu
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.