Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 20.04.2017
rahaasjad

Mis võib juhtuda, kui teie kontaktandmed pangas ei ole õiged?

Mis võib juhtuda, kui teie kontaktandmed pangas ei ole õiged? Foto: SEB

Paljud ettevõtted ja riigiasutused paluvad klientidel regulaarselt üle vaadata oma kontaktandmed. Põhjused selleks on neil erinevad, kuid pankade puhul võivad aegunud andmed kaasa tuua ebameeldivad tagajärjed.

Pank hoiab teie raha. Kui pangal tekib kahtlus, et kurjategijad on pääsemas ligi teie rahale, näiteks kopeeritud pangakaardi andmete või varastatud dokumendi või koodidega, siis on ülioluline teiega kiiresti ühendust saada. Suure rahalise kahju ärahoidmine võib olla minutite küsimus ja kui pank teiega ühendust ei saa, siis ei jää pangal teie raha kaitsmiseks tihtilugu muud üle, kui pangakaart või -konto sulgeda.

Pangakaart võib olla ootamatult suletud

Võib ka juhtuda, et panga kahtlus osutus valeks ning te näiteks oletegi teinud kaardimakseid mitmes välisriigis järjest. Järsku avastate, et teie pangakaart on suletud, mis välismaal viibides on kindlasti väga ebameeldiv üllatus. Kui teie kliendiandmed pangas on korrektsed, siis saab pank teilt enne kaardi sulgemist telefonitsi küsida, kas olete seda kasutatud eksootilistes välisriikides. Kui nii on, siis pole pangal kaardi sulgemiseks vajadust.

Pangakaart ei jõua kohale

Tänapäeval pole teil vaja käia pangakontoris uue pangakaardi järel.  Pangakaardi aegumisel saadetakse uus kaart teile turvaliselt postiga ning kaardi avamine toimub internetipangas. Kui pangale teadaolev postiaadress on vale, siis ei jõua pangakaart teieni. See ei sea küll ohtu teie raha, kuid tekitab kindlasti palju ebamugavusi, sest oodatud pangakaart lubatud ajaks kohale ei jõua ja uue kaardi tegemine võib võtta aega.

Teie identiteet on ohus

Kurjategijad muutuvad üha leidlikumaks ning identiteedivarguse tagajärjed on digimaailmas järjest raskemad. Kui olete pangale teada andnud oma õiged kontaktandmed, siis saab pank kahtluse korral teha näiteks kontrollkõne ja küsida, kas suuremahuline ülekanne on teie enda sisestatud. See võib ära hoida suure kahju tekkimise ja raskendab kurjategijate elu.

Puudulikud andmed näitavad teid riskantsema kliendina

Puudulikud kliendiandmed võivad teid panga jaoks muuta riskantsemaks kliendiks. Kui te ei ole vastanud panga palvele oma andmeid uuendada, siis on see panga jaoks märk, et teiega võib olla midagi juhtunud ning pangal on vaja teie konto riskide maandamiseks ajutiselt sulgeda, pöörata teie ülekannetele kõrgendatud tähelepanu vms. Selle tõttu võib teile tunduda, et pangateenus on muutunud aeglasemaks või on muul moel häiritud. Põhjuseks on uuendamata kliendiandmed.

Raha pestakse sogases vees

Selged ja korrektsed kliendisuhted muudavad oluliselt keerulisemaks kurjategijate võimalused kasutada pankasid ära kuritegeliku raha liigutamiseks. Kui kliendiandmed on korrektsed ning klientidega seotud riskid õigesti hinnatud, siis paistavad kahtlased tehingud pangale paremini silma ning kurjategija tabatakse kiiremini. Kliendiandmete regulaarse uuendamisega annab iga ettevõte ja eraisik oma panuse terrorismi ja rahapesu vastasesse võitlusse. 

Oma kliendiandmeid saate pangas uuendada igal ajal. SEB-s saate seda teha internetipangas menüüpunktis Lisateenused → Kontakt- ja lisaandmed.

 


Silver Vohu
SEB turunduse ja kommunikatsiooni divisjoni juht

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.