Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 05.11.2019

Mis on kontoteabe jagamise teenus ja kuidas seda kasutada?

Mis on kontoteabe jagamise teenus ja kuidas seda kasutada? Kontoteabe jagamine

Septembrikuus alustasime eraklientidel internetipanga avalehe uuendamist. Muudatused võimaldavad kõikidel klientidel kasutada uut pankadevahelise kontoteabe jagamise teenust. See tähendab, et Teil on võimalus siduda oma teises pangas olev konto SEB internetipangaga. 

Kontoteabe jagamise teenuse aluseks on Euroopa Liidu makseteenuste direktiiv PSD2, mis on tuntud ka avatud pangandusena

Konto sidumine SEB internetipangaga võimaldab Teil oma rahaasju hõlpsalt ühes kohas planeerida. Hetkel kuvatakse SEB internetipangas teise panga konto sidumisel selle kontojääki, viimase 90 päeva tehingute nimekirja ja konto detaile (nt IBAN). Kontoteabe teenuse kasutamise järgmistes etappides lisandub ka maksete tegemise võimalus teisest pangast lisatud kontolt ja kuvatakse pikema perioodi tehingute loetelu.

Teise panga konto sidumiseks SEB internetipangaga on vajalikud järgmised tegevused:
1. Valige sobiv pank, mille kontot soovite SEB internetipangaga siduda.
2. Tutvuge tingimustega ja allkirjastage üldine teave kontoteabe teenuse kohta.
3. Autentige end pangas, mille kontosid soovite SEB internetipangas kuvada.
4. Valige kontod ja nõusoleku kestvus (maksimaalselt 90 päeva).
5. Allkirjastage nõusolek digitaalselt. 
6. Kontoandmed on nähtavad SEB Internetipangas kuni nõusoleku kehtivuse lõpuni.

SEB internetipangas teise panga konto lisamist alustades tekivad kõik vajalikud tegevused samm-sammult Teie ekraanile ning see võimaldab Teil teha konto lisamise protsessi lihtsalt ja mugavalt algusest lõpuni. Mobiilirakenduses saate teise panga kontot siduda sisenedes menüüst internetipanga täisversiooni. 

Kontoteabe jagamise teenusega kaasnevad üldised muudatused SEB internetipanga avalehel:
• Esilehele tuleb teise panga kontode lisamise nupp.
• Kontode ülevaate lehele tuleb kontode lisamise nupp.
• Tekib uus internetipanga menüüpunkt „Päringud“ -> „Teenusepakkujate nõusolekute haldamine“, kus kuvatakse kõikide lisatud kontode loetelu ja tekib võimalus nõusolekuid lisada, uuendada ja värskendada.

Turvalisus on kontoteabe teenuse puhul oluline märksõna ja rõhutame, et Teie andmed on kaitstud ja kontode teavet jagatakse vaid juhul, kui olete selleks andnud vastava nõusoleku. Nõusolek kehtib maksimaalselt 90 päeva ning kui soovite teise panga konto kuvamist SEB internetipangas jätkata, saate selleks nõusolekut uuendada.Reili Lehis
SEB kliendikommunikatsiooni juht

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.