Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 17.05.2016
väikelaen | laenamine

Millised on erinevate tarbimislaenude tagasimaksmise võimalused?

Millised on erinevate tarbimislaenude tagasimaksmise võimalused? Foto: SEB

Endale sobivat väikelaenu või krediitkaarti valides jälgige ka seda, millised on erinevate laenude tagasimaksmise võimalused. Siis teate, kuidas on mõistlik edasi käituda, kui laen on käes.

Väikelaen

Väikelaenu saate tagasi maksta kindlate kuumaksetena teie valitud maksepäeval. Kui võtsite laenu millegi konkreetse eest tasumiseks ja selgub, et ost tuleb laenatud summast soodsam, ärge ülejäävat summat niisama ära kasutage. Sellisel juhul makske ülejäänud osa kohe tagasi või hoidke alles, et kindlustada oma maksevõime ka tulevikus.

Püsimaksega krediitkaart

Püsimaksega krediitkaardil on korrapärased tagasimaksed kord kuus kokkulepitud päeval ja summas. Sellel kaardil on ka täiendavate sissemaksete võimalus. Intressi hakatakse arvestama krediidi kasutamise hetkest. Seega sobib kaart just sellisteks olukordadeks, kus ootate ostu sooritamiseks sobivat hetke ja soovite kindlustunnet, et vajadusel on soovitud summa olemas.  

Määratud tagasimaksega krediitkaart

Määratud tagasimaksega krediitkaardi puhul saate eelmisel kuul kulutatud summa intressivabalt tagasi maksta järgmise kuu 20. päevani. Sobib igapäevaste ostude eest tasumiseks, on abiks reisimisel ning annab kindlustunde, et vajadusel on lisaraha alati olemas. 

Olenemata sellest, millise tagasimaksevõimalusega laenu olete valinud, arvestage igakuise maksekohustusega. Laenuotsuse tegemisel ärge kiirustage – võtke aega, et kõik detailid läbi kaaluda ja pidage vajadusel nõu asjatundjatega. Laenake vastutustundlikult ja faktidele tuginedes.

Lugege lisaks: 4 viisi, kuidas oma laenu tagasimaksmise võimes veenduda

 


Triin Preem
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.