Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 17.05.2016
laenamine | väikelaen

Mida teha, kui laenu tagasimaksmine osutub keeruliseks?

Mida teha, kui laenu tagasimaksmine osutub keeruliseks? Foto: SEB

Hoolimata põhjalikult läbimõeldud otsusest laenukohustuse võtmisel võite ennast ühel päeval leida olukorrast, kus tagasimaksmine on muutunud keeruliseks või lausa võimatuks. Mida sellises olukorras teha?

Laenukaitse aitab makseraskusi ennetada

Mõistlik on juba ennetavalt tagada, et kui peaks kujunema olukord, kus kindlustusjuhtumi tõttu tekib raskusi laenu või teatud perioodi laenumaksete tagasimaksmisel, ei jää te laenukohustuste täitmisega hätta.

Töövõime kaotuse, töökaotuse või ajutise töövõimetuse ajal pakub kindlustus kaitset, mis aitab teil ajutiselt täita laenukohustusi teie eest.

Lugege laenukaitse kindlustusest lähemalt.

Mida teha, kui probleem on juba tekkinud?

Kui laenukohustuste täitmine muutub keeruliseks, pöörduge kindlasti esmajärjekorras oma panga poole. Ärge laske laenukohustusel kasvada, vaid arutage nõustajaga erinevad võimalused läbi. Kiire tegutsemine aitab hõlpsamalt probleemi lahendada ja panga prioriteediks on teie abistamine.

Kindlasti pöörduge kohe panka ka juhul, kui teie töösuhe ootamatult lõpeb, ning ka siis, kui teie suhtes on algatatud täitemenetlus ja teie pangakonto on arestitud.

Millised on lahendused?

Nõustaja võib teile pakkuda erinevaid lahendusi, näiteks:

  • maksepäeva muutmine;
  • maksepuhkus ehk laenu põhiosamaksete katkestamine kindlaks perioodiks, kusjuures on mõeldav ka laenu lõpptähtaja pikendamine maksepuhkuse kestuse võrra;
  • muu muudatus maksegraafikus, mis võimaldab igakuist laenumakset ajutiselt või alaliselt vähendada;
  • väikeste laenukohustuste (krediitkaardid, väikelaenud, liisingud, järelmaksud) ümberkorraldamine pikema tähtaja, odavama intressi või kindla suurusega kuumaksetega laenuks.

 


Triin Preem
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.