Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 12.06.2015
pangakaardid | seenior

Määratud maksed aitavad aega säästa

Määratud maksed aitavad aega säästa Foto: SEB

Aeg on väärtuslik ressurss, kuid harva mõeldakse sellele, kuidas seda tõhusamalt kasutada. Üks võimalus aega kokku hoida on internetipangas ülekannete tegemiseks kasutada määratud makseid, sest need annavad igakuiseid ülekandeid sooritades märkimisväärse ajavõidu.

Määratud maksed võimaldavad korduvate maksete saajad lisada maksete loetellu. Näiteks kui tasute igal kuul samu arveid, siis saate maksesaajad salvestada, et te ei peaks nimesid ja pangakonto numbreid iga kord sisse trükkima. Nii on igakuiste ülekannete sooritamine võimalik vaid paari hiireklõpsuga ja ajavõit märgatav.

Eeltäidetud maksekorraldused on mugavad

Teenuse teeb veelgi mugavamaks see, et juba eelnevalt salvestatud saajatele on makseid võimalik teha nii internetipangas kui ka tavalises pangaautomaadis. Viimane aitab teie aega veelgi rohkem kokku hoida. Näiteks saate kiirelt mõne makse ära teha, kui jalutate töölt koju või kui ootate bussi.

Regulaarseid makseid sooritades saate pangakeskkonnas avada juba eeltäidetud maksekorralduse blanketi. Kui vaja, tehke muudatused, näiteks sisestage teine summa, ja seejärel kinnitage makse. Saate ka valida, kas soovite määratud makse n-ö üle kirjutada või algandmed säilitada. Vahel on kasulikum, kui algandmed säilivad, kuid tihtipeale on hea näha, millise summa ja selgitusega te eelmisel korral makse tegite. Seda saate valida, tehes linnukese vastavasse kastikesse. Juhul, kui mõnda määratud makset enam tulevikus vaja ei lähe, on see võimalik ka eemaldada.

Ootamatutest olukordadest päästab pangaautomaat

Võib ka juhtuda, et määratud maksed aitavad ebameeldivaid olukordi vältida. Tihti on vaja teha suuremaid makseid kui internetipanga ülekannete limiit lubab ja kui pangakontor on juba suletud. Siis aitab hädast välja määratud makse tegemine sularahaautomaadis.

Selleks on vaja internetipangas sisestada makse saaja andmed ja salvestada see määratud maksena. Seejärel vaadake üle ja vajaduse korral suurendage oma kaardi sularaha väljavõtu limiiti. Kui olete tõstnud selle piisavalt kõrgeks, et see katab ära vajaliku tehingu maksumuse, siis minge sularahaautomaadi juurde ja tehke määratud makse seal, kasutades pangakaarti.

Määratud maksete sisestamiseks on neli võimalust

1. Märkige internetipangas teostatava makse blanketil linnuke lahtrisse „Lisan määratud maksete loetellu“.
2. Valige internetipangas peamenüüst Arveldamine ja sealt Määratud maksed ning klõpsake nupul „Lisan riigisisese määratud makse“ või „Lisan rahvusvahelise määratud makse“. (NB! Pangaautomaadis saab teha vaid riigisiseseid makseid)
3. Külastage lähimat pangakontorit.
4. Telefonipanga teenust kasutades.

 


Getter Orusalu
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.