Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 07.11.2017
väikelaen | laen

Lihtne laenu saamine ei tähenda lihtsat tagasi maksmist

Lihtne laenu saamine ei tähenda lihtsat tagasi maksmist Foto: SEB

Kindlasti olete laenutingimusi lähemalt uurima hakates märganud, et nõudmised laenu saamiseks on eri pakkujatel vägagi erinevad. Kuna ka väikelaenu võtmine on suur ja oluline otsus, tuleb enne tulevikule mõelda. Lihtne laenu saamine ei pruugi tähendada lihtsat tagasi maksmist.

Laenuotsuse tegemisel ärge kiirustage: võtke aega, et kõik detailid läbi kaaluda ja pidage vajadusel nõu asjatundjatega. Laenake vastutustundlikult ja faktidele tuginedes. Oma laenuvajadust ja maksevõimet hinnates suunake pilk tulevikku. Kas olete võimeline sellise suurusega laenumakset ka tulevikus tasuma?

Võrreldes erinevaid laenupakkumisi, arvutage välja nii kuumaksete suurus kui ka see, kui palju kokkuvõttes tagasi maksma peate. Üldjuhul on loogika selline, et mida lihtsam on laenu saamine, seda kõrgem on intress. Ehk siis kergelt saadud laenu puhul on tagasimakstav summa märksa suurem.

Lugege lisaks: Kuidas ära tunda hea laenupakkumine?

Kui mõni laenuandjatest keeldub teile soovitud summat andmast, olge tähelepanelik ja võtke seda kui soovitust. Uurige välja selle otsuse põhjused, sest tõenäoliselt on see tehtud teie huvides.

Kui olete väikelaenu taotledes pangast eitava vastuse saanud, võib teil tekkida soov kiirlaenu võtta. Kiirlaenu intress on üldjuhul seda kõrgem, mida pikem on tagasimakse periood. Seetõttu on väga oluline, et loeksite hoolega läbi lepingutingimused ja arvutaksite välja tagasimakstava summa suuruse. Siis selgub, kas pakutavatel tingimustel on mõistlik laenu võtta.

Lugege lisaks: 4 viisi, kuidas oma laenu tagasimaksmise võimes veenduda

Otsustades siiski kiirlaenu kasuks, pidage meeles, et see võib mõjutada teie usaldusväärsust teiste laenuandjate silmis ka tulevikus. Praegu mõne väiksema asja soetamiseks võetud kiirlaen võib osutuda takistavaks teguriks mõne aja pärast kodulaenu taotledes.

Hoolimata sellest, kust laen on võetud, tasub alati kaaluda ka laenukaitse kindlustust. See on mõeldud laenukohustuste täitmise tagamiseks olukorras, kus kindlustusjuhtumi tõttu tekiksid laenuvõtjal raskused laenu tagasimaksmisel. Nii nagu laenu, pakuvad ka laenukaitse kindlustust erinevad firmad. Võtke mitu pakkumist ja valige just enda vajadustega kõige paremini sobiv pakkumine.

Kui otsus väikelaenu võtmiseks on kindel, siis tuleks alustada oma võimaluste väljaselgitamisest. Selleks soovitame kasutada väikelaenu kuumakse kalkulaatorit.

 


Triin Preem
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.