Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 07.05.2018
pangakaardid | lapsed

Laps läheb kooli – millist pangakaarti talle valida?

Laps läheb kooli – millist pangakaarti talle valida? Foto: SEB

Pangakaart annab lapsele võimaluse ise mugavalt ja turvaliselt igapäevaste ostude eest tasuda ning talle on see loomulikuks maksevahendiks nagu vanematelegi. Millist pangakaarti valida lapsele? Kui vanale lapsele saab kaarti taotleda? Küsimustele vastab SEB Panga pangakaartide grupi arendusjuht Annika Suup.

Alustage lapse vajaduste ja eelistuste hindamisest

Kõige õigem valik on võimalik teha eelnevalt vajadused läbi mõeldes. Näiteks tuleks kaaluda, kas olulisem on kaardi välimus või see, et kaardis oleks ühendatud mitu funktsiooni, mida õpilasel kooliteel vaja läheb? Siis saate otsustada, kas sobivaim kaart on ISIC Õpilase kaart, Pildikaart või MasterCardi deebetkaart.

ISIC Õpilase kaart

ISIC Õpilase pangakaart ühendab rahvusvahelise õpilaspileti, MasterCardi deebetkaardi ja ühistranspordis kasutatava ühiskaardi funktsioonid. See on mõeldud 6–17aastastele üld- ja kutsehariduskoolide õpilastele. Tänu puutevabale kiibile saab seda kaarti kasutada ka koolide läbipääsusüsteemides, õppeasutuse raamatukogudes ja sööklates ning lisaks annab ISIC-kaart tuhandeid soodustusi üle kogu maailma. Kaarti saab tellida kas lapse internetipangas või pangakontoris. Tellimisel peab olema dokumendiformaadis värvifoto ja kaardile järele tulles tuleks kaasa võtta lapse ja vanema isikut tõendav dokument (pass või ID-kaart) ning kehtiv õpilaspilet või kooli tõend, et laps seal õpib.

Pildikaart

Pildikaart on isikupärase välimusega deebetkaart, millele saab laps valida meelepärase foto enda fotodest või panga pakutud erikujunduste seast. Vabalt valitud pildiga pildikaarti saab lapsevanem tellida oma internetipanga kaudu (kui kaart seotakse lapsevanema kontoga) või lapse internetipanga kaudu (kui kaart seotakse lapse kontoga). Pildikaarti saab taotleda alates 7. eluaastast.

Deebetkaart

MasterCardi deebetkaart on tavapärane pangakaart standard kujundusega ning tavapäraste kaardifunktsioonidega. Lisaks on sellega võimalik teha internetioste. Kuid soovi korral saab internetipangas kaardi kasutusõiguse internetis eemaldada. Kaart on mõeldud klientidele alates 7. eluaastast.

Milliseid võimalusi need deebetkaardid pakuvad?

Võimalused on nagu deebetkaartide puhul ikka: sularaha sisse- ja väljamaksed, ostude eest tasumine, määratud maksete tegemine pangaautomaadis, kui makse saaja on enne internetipangas või pangakontoris lisatud salvestatud maksete loetellu. Lisaks ostud internetipoodides, konto vabade vahendite ja viimaste tehingute vaatamine pangaautomaadis ning tehingud välismaal.
Kõikidel nendel kaartidel on võimalik määrata eraldi päevalimiit ostutehinguteks ja sularaha kasutamiseks ning soovi korral lisada ka maksimaalne kuulimiit. Samuti saab muuta kaardi õigusi: internetiostud, välismaal kasutamine, sularaha väljavõtt, ostud kauplustes jne.

Milliste väljaminekutega peab lapsele pangakaardi tegemisel arvestama?

Kui kaart seotakse lapse enda kontoga, on ISIC Õpilase, Pildikaardi ja tavalise MasterCardi deebetkaardi väljastamine alla 18aastasele konto omanikule tasuta ning ei lisandu ka mingit kuuhooldustasu.

Täpsem info kaartidega seotud hindade kohta on ära toodud meie kodulehel.

Kas lastele on võimalik taotleda ka krediitkaarti?

Krediitkaarti saab taotleda alates 18. eluaastast. Kuid kaardi valdaja saab olla alates 15. eluaastast, see tähendab, et kaart on seotud vanema kontoga, kuid valdajaks on määratud laps.

 


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.