Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 21.02.2017
laenamine

Kuidas saada krediitkaardi taotlusele positiivne vastus ja mida peaks taotleja arvestama?

Kuidas saada krediitkaardi taotlusele positiivne vastus ja mida peaks taotleja arvestama? Foto: SEB

Krediitkaart on usaldusväärne maksevahend Eestis ja välisriikides ning asendamatu abiline reisil hotelli broneerimisel ja auto rentimisel. See kaart pakub rohkem võimalusi ja annab kindlustunde, et teil on ootamatuteks kulutusteks lisaraha olemas.

Kuidas saada krediitkaardi taotlusele positiivne vastus?

Valige endale sobiv krediitkaart

Mõelge läbi, milleks te krediitkaarti soovite. Kas vajate seda suuremate asjade, näiteks televiisori ostmiseks, konkreetseks reisiks, üleüldse reisidel tehtavateks kulutusteks või lihtsalt igaks juhuks, et katta ootamatuid väljaminekuid?

Teades oma täpseid vajadusi, saate otsustada, kas valite:

  • määratud tagasimaksega krediitkaardi või
  • püsimaksega krediitkaardi.

Määratud tagasimaksega krediitkaart sobib igapäevaste ostude eest tasumiseks, on abiks reisimisel ja annab kindlustunde, et vajaduse korral on teil lisaraha alati olemas. Kulutatud summa maksate tagasi järgmise kuu maksepäeval, kusjuures kaart annab võimaluse kasutada intressivaba krediiti kuni 45 päeva.

Määratud tagasimaksega krediitkaardi minimaalne krediidilimiit on 300 eurot ja maksimaalne teie ühe kuu netosissetulek. Kaarti saate taotleda, kui teie kuusissetulek on pärast maksude ja kohustuste tasumist vähemalt 640 eurot.

Püsimaksega krediitkaart sobib suuremate ostude tegemiseks ja ootamatute kulutuste katteks. Sellele kaardile saate teha täiendavaid sissemakseid, suurendades seeläbi kaardi ostujõudu.

Püsimaksega krediitkaardi taotlemiseks peab teie netosissetulek olema vähemalt 350 eurot kuus. Kasutatud krediidisummat maksate tagasi kord kuus, kokkulepitud päeval ja summas. Aastane intress on 18% tarbitud krediidisummast ja seda hakatakse arvestama alates kaardi kasutamisest. Kaardi minimaalne krediidilimiit on 200 eurot ja maksimaalne teie kahe kuu netosissetulek.

Tutvuge erinevate krediitkaartide võimalustega.

Taotletav laenusumma peab olema reaalne

Hinnake realistlikult oma tulusid ja kulusid ning tehke taotlus summale, mille tagasimaksmine on teile jõukohane. Kindlasti ei tohiks laenumaksed teie netosissetulekust hõlmata üle 30-40%. Teie sissetuleku ja seniste kohustuste kõrval arvestab pank ka pere suurust.

Mõelge hoolikalt läbi, kas ja millised kulud võivad krediitkaardi kasutamisega kaasneda. Ühtlasi arvestage sellega, et teie majanduslik olukord võib tulevikus halveneda ja ka siis tuleb teil võetud laenu tasuda.

Lugege lisaks: Kuidas käib krediitkaardi taotlemine?

Olge panga ja enda vastu aus

Pank ja klient on eelkõige koostööpartnerid, kelle vahel on oluline ausus ja usaldus. Et tehtav pakkumine oleks tõesti jõukohane, pole mõtet varjata lisaväljaminekuid, segadusi sissetulekutega, ülalpeetavate arvu või kehvasid makseharjumusi. Makseharjumuste osas räägivad krediiditaotleja kahjuks sagedased võlad ja teiste laenude tagasimaksmisega viivitamine.

Hea on meeles pidada ka seda, et ei ole lahendamatuid probleeme ja olukordi, vaid on erinevad võimalused. Seepärast pöörduge panga poole aegsasti ka siis, kui teil peaksid tekkima raskused laenu tasumisega.

Lugege lisaks: Mida teha, kui laenu tagasimaksmine osutub keeruliseks?

Mida peaks krediitkaardi taotleja arvestama?

Lugege hoolikalt lepingu tingimusi

Laenu sobivust ei saa hinnata ainult intressi järgi. Oluline on enda jaoks läbi mõelda ka see,

  • milliseid kohustusi leping veel kaasa toob ja
  • mis juhtub, kui te ei saa laenusummat õigel ajal tagasi maksta.

Krediitkaarti valides tasub ühtlasi uurida, mida on pangal teile veel lisaks laenule pakkuda (näiteks soodne reisikindlustus, personaalne teenindus, jne.) ning kas te saate vajaduse korral pangalt kiiret ja asjakohast abi.

Kõige tähtsam on turvalisus

Kui olete krediitkaardi soetanud pigem ootamatute olukordade ja reisimise tarbeks, siis lülitage parajasti tarbetud kaardi funktsioonid välja. Kui te näiteks ei viibi välismaal või ei kasuta oma kaarti internetiostudeks, siis saate need kaardi õigused internetipangas (või pangakontoris) ajutiselt peatada ning hiljem vajaduse korral taas aktiveerida. Samuti võite ajutiselt sulgeda kaardiga sularaha väljavõtmise õiguse.

Selline paindlik kaardi õiguste reguleerimine suurendab kaardi turvalisust ja aitab teil kulud kontrolli all hoida.

 


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.