Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 06.12.2018
pangakaardid

Kuidas katta ootamatuid kulusid?

Kuidas katta ootamatuid kulusid? Foto: unsplash.com

Kui olete olukorras, kus sportides kukuvad prillid põrandale kildudeks, kaotate mobiiltelefoni või kevadel autole rehvivahetust planeerides selgub, et need on liigselt kulunud. Sellistel hetkedel on oluline leida vajalik summa uute prillide, telefoni või rehvide ostuks.

Lihtne lahendus on krediitkaart, mis võimaldab kasutada kokkulepitud piirmääras panga krediiti. Kui deebetkaart tähendab seda, et kasutada on täpselt nii palju raha, kui arvelduskontol on. Siis krediitkaardiga saab kasutada panga poolt antud krediiti, mis järgnevatel kuudel tuleb pangale tagasi maksta. Nii saab iseseisvalt igas olukorras ootamatute kulutustega toime tulla. Inimestel on krediitkaart just sellisteks puhkudeks, kasutades seda võib-olla vaid mõnel korral aastas.

Vaatan lähemalt: Kuidas valida sobiv krediitkaart?

Lisaks ettenägematute kulude katmisele on krediitkaart vajalik ka näiteks reisile minnes hotellide broneerimiseks, lennupiletite ostmiseks ja auto rentimiseks. Paljud reisifirmad soovitavad võtta krediitkaardi reisile kaasa, et vältida olukordi, kus deebetkaart ei toimi või pagas on lennukilt maha astudes müstiliselt haihtunud, aga lennujaama poolt pagasi tagastamine või kindlustuse kompensatsioon võtab aega. Krediitkaart võib päästa teie puhkuse!

Krediitkaartide valik jaguneb kaheks:

  • Määratud tagasimaksega krediitkaart sobib tasumiseks igapäevaste ostude eest, on abimeheks reisimisel ning annab kindlustunde, et vajadusel on lisaraha alati olemas. Kulutatud summa tagasi maksmine toimub järgmise kuu maksepäeval.
  • Püsimaksega krediitkaart on suuremate ostude tegemiseks. Kulutatud raha tuleb tagasi maksta kindlate maksete kaupa.

Krediitkaart tekitab südamerahu, sest krediitkaardiomanik ei pea muretsema, et tema ootamatud väljaminekud tekitaksid igakuisesse eelarvesse suure augu. Kindlustunde annab ka see, et krediitkaartide maksetingimused ning intressid on täna juba väikelaenudega peaaegu võrdsel tasemel. Osade krediitkaartidega saab lisaks interneti- ja kaupluseostudele teha ka ülekandeid.

Loen lisaks: Kuidas käib krediitkaardi taotlemine?


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.