Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 06.06.2018
pangakaardid

Kuidas käib krediitkaardi taotlemine?

Kuidas käib krediitkaardi taotlemine? Foto: SEB

Krediitkaardist võib olla suur abi ootamatul hetkel, kui sularaha on märkamatult otsa saanud, igapäevane deebetkaart koju ununenud või kui reisil olles keeldub makseterminal deebetkaarti aktsepteerimast.

1. Leidke sobiv krediitkaart

Enne taotluse esitamist tehke endale selgeks, kas soovite saada määratud tagasimaksega või püsimaksega krediitkaarti.

Määratud tagasimaksega krediitkaart on paljude võimalustega maksevahend, millega võite Eestis ja välismaal (sealhulgas internetis) tasuda igapäevaste ostude eest.

  • Kaarti saate taotleda, kui olete vähemalt 18-aastane.
  • Teie netosissetulek on vähemalt 640 eurot kuus.
  • Määrates kaardile vastava õiguse, saate krediitkaardiga kasutada peale krediidilimiidi ka arvelduskontol olevat vaba raha.
  • Krediit on intressivaba kuni 45 päeva: kalendrikuu jooksul kasutatud krediidisummalt ei arvestata intressi kuni järgmise kuu maksepäevani.
  • Kogu kasutatud krediidisumma tuleb tagasi maksta täies mahus järgneva kuu maksepäeval.

Püsimaksega krediitkaart annab lisaraha suuremateks ostudeks.

  • Kaarti saate taotleda, kui olete vähemalt 18-aastane.
  • Teie netosissetulek on vähemalt 400 eurot kuus.
  • Kandes raha kaardikontole, saate suurendada kaardi kasutusulatust: tehingu tegemisel kasutate sel juhul nii krediidilimiiti kui ka kontole kantud raha.
  • Intressi arvestatakse alates krediidilimiidi kasutamisest.
  • Kasutatud krediidisumma võite tagasi maksta osade kaupa, st lepingus määratud kindlate tagasimaksetena.

2. Valige taotluse esitamise koht

Krediitkaardi taotlust on kõige lihtsam täita internetipangas. Taotluse saate esitada ka pangakontoris, sel juhul on teil võimalus krediitkaardi kohta klienditeenindajalt lisainfot küsida.

3. Täitke taotlus

Krediitkaarti taotledes peate tõendama oma piisavat igakuist sissetulekut ning esitama andmed nende kohustuste (näiteks kodulaen, autoliising, väikelaen ja krediitkaart) kohta, mis teil on teiste krediidiasutuste ees. Kui teie palk ei ole viimased kuus kuud laekunud SEB-sse, siis on teil vaja esitada viimase kuue kuu kontoväljavõte pangast, kuhu palk siiani on kantud. Lisaks tuleb teil taotlusel avaldada andmed tööandja, töösuhte ja ülalpeetavate kohta.

Taotlust täites valite krediitkaardi tüübi ja krediidilimiidi ning määrate kaardi valdaja, kes kaarti kasutama hakkab. Valdajaks võib olla ka näiteks taotleja ema, isa, abikaasa või vähemalt 15-aastane laps.

Koos krediitkaardiga võite soetada aastase reisikindlustuse, mis katab ootamatu haigestumise või õnnetusjuhtumi tagajärjel reisil tekkinud ravikulud ning vajaduse korral haige toimetamise Eestisse.

Lugege lisaks: Kuidas saada krediitkaardi taotlusele positiivne vastus ja mida peaks taotleja arvestama?

4. Oodake vastust

Täidetud taotlus läheb analüüsimisele ja edastatud andmete põhjal tehakse krediidilimiidi otsus. Vajaduse korral esitab pank lisaküsimusi. Kui soovitud krediidilimiiti ei saa väljastada, võidakse otsus teha ka väiksema limiidi kasuks.

Otsus tehakse keskmiselt 2-3 päeva jooksul ja positiivse vastuse korral antakse teile teada, millal võite kaardile järele tulla.

5. Pikenduskaardi võite saada posti teel

Kaart kehtib kolm aastat. Enne kehtivusaja lõppemist analüüsib pank, kas kõik kaardi andmise tingimused on endiselt täidetud, ning teavitab teid kirja teel pikenduskaardi valmimise ja kättesaamise detailidest.

Kui teil on internetipanga leping, siis saate pikenduskaardi tellida ka posti teel koju. Sel juhul aktiveerite posti teel saadud kaardi internetipangas. Pikenduskaardile jääb kehtima eelmise kaardi PIN-kood.

Vaadake lisaks: Väljastatavad krediitkaardid
 


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.