Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 10.10.2017
pangakaardid | kaardimakse

Kõik, mida peaksite teadma viipekaardi kohta

Kõik, mida peaksite teadma viipekaardi kohta Foto: SEB

SEB kliendid saavad tellida endale viipemakse võimalusega pangakaarti. Kuna uus mugavusteenus alles vallutab Eesti turgu, on õige aeg tutvuda selle teenuse peamiste aspektidega.

Mis on viipemakse?

Viipemakseid ehk ilma PIN-koodi sisestamiseta makseid saab teha enamikes Eesti poodides ja teenuste pakkujate juures. Makseterminali ekraanile ilmub makse tegemise hetkel viipemärk – samasugune märk on ka viipekaardil. SEB makseterminalidest toetab viipemakseid juba ligi 80%. Viipemakse võimalust toetavad samuti ka kõik SEB nutiterminalid.

Kuidas viipemakset teha?

Viipega maksmiseks leidke makseterminalil viipemärk, mis tavaliselt ilmub makse tegemisel ekraanile. Asetage kaart viipemärgi lähedale ning hoidke, kuni terminal teeb piiksu. Helisignaal annab märku makse õnnestumise kohta.

Viipemaksete funktsiooni aktiveerimiseks tuleb esimene makse viipekaardiga teha makseterminalis tavapäraselt kaarti terminali sisestades ning PIN-koodiga kinnitades. Turvalisuse tagamiseks tuleb aeg-ajalt maksmist PIN-koodiga kinnitada ka edaspidi.

Viipemakse kaks olulist eelist

  1. Esiteks saab makse tehtud võimalikult kiiresti. Järjekorrad ostukohtades peaksid viipemakse toimimisel oluliselt kiiremini liikuma ja vähenema.
  2. Teiseks on viipemakse kliendile lihtne samadel põhjustel, et ei pea kaarti makseterminali sisestama ja PIN-koodiga kinnitama vaid lihtsalt asetama kaardi viipemärgi kohale ja makse saab tehtud.

Viipemaksed ja turvalisus

Eestis kehtib viipemaksetele 25-eurone piir. Seetõttu saab makseid teha väiksematel ostudel. Samuti on viipemaksel kogusumma limiit, mille täitumisel tuleb makse kinnitada PIN-koodiga. Kogusumma limiiti saate määrata internetipangas või pangakontoris. Ning kindlasti pidage meeles pangakaartide üldiseid turvalisuse reegleid: kui te ei tea kaardi asukohta või teil on alust kahtlustada selle sattumist võõra inimese kätte, tuleb sellest koheselt teavitada panka.

Viipemaksed erinevad riigiti

Igas riigis, kus viipemaksed toimivad, on kehtestatud ka viipemakse ülemine piir. Eestis on selliseks limiidiks 25 eurot, Saksamaal aga näiteks 50 eurot. Paljudes Euroopa riikides jäävad viipemaksete limiidid vahemikku 20 kuni 40 eurot. SEB viipekaardile saab internetipangas kehtestada isikliku limiidi, mis kehtib ka välisriigis.

Kokkuvõtteks võib öelda, et iga uuendus vajab harjumist. Samas lisab viipemakse igapäevapangandusele lihtsust ja loob lisaväärtuse aja kokkuhoiu näol.

 


Julia Piilmann
SEB kommunikatsioonijuht

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.