Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 18.03.2020

Kogu vajalik info maksepuhkuse taotlemiseks

Kogu vajalik info maksepuhkuse taotlemiseks Foto: LinkedIn Sales Navigator, Unsplash

Seoses koroonaviiruse levikuga maailmas ja eriolukorraga Eestis on paljud SEB kliendid uurinud võimalusi laenu või liisingu maksepuhkuse saamiseks. Koondasime olulise info maksepuhkuse ja selle taotlemisprotsessi kohta, et vastata tekkinud küsimustele. Lisaküsimuste tekkimisel saate meie nõustajaga kokku leppida aja videokohtumiseks ehk võimalus konsultatsiooniks on igal juhul olemas.

MILLAL maksepuhkust taotleda?

Maksepuhkuse küsimine on võimalus finantsiliselt keerulise olukorraga hakkama saamiseks ning ilma sisulise põhjuseta ei ole selle taotlemine otstarbekas.
Maksepuhkuse taotlemiseks tasub panga poole pöörduda eelkõige olukorras, mil laenusaaja näeb, et tema rahaline olukord võib lähiajal oluliselt halveneda (näiteks sissetulekud oluliselt vähenevad või vältimatutel põhjustel kulud kasvada) ning see võib seada ohtu igakuiste finantskohustuste täitmise. 

MIDA maksepuhkus endast kujutab?

Maksepuhkus ei vabasta laenusaajat täielikult laenumaksete tasumisest. Maksepuhkust kehtib üksnes laenu põhiosa tagasimaksetele, intresside maksmise kohtustus jääb maksepuhkuse perioodil siiski alles.  

KUI PIKAKS perioodiks saab maksepuhkust võtta?

Analüüsime igat maksepuhkuse taotlust personaalselt ning väljastame maksepuhkuse vastavalt vajadusele. Üldjuhul on kodu-, hüpoteek- ja väikelaenudel maksimaalne maksepuhkuse periood kuni 6 kuud ja liisingul kuni 3 kuud. Põhjendatud juhtudel on võimalik maksepuhkust ka pikendada.

KUIDAS maksepuhkust taotleda?

Jagame kolme lihtsat sammu maksepuhkuse taotlemiseks:

1. Pöörduge panga poole kohe kui näete, et finantskohustuste täitmisega võib tekkida raskusi.

2. Maksepuhkuse taotlemiseks täitke avaldus internetipangas. Avaldus on leitav menüüpunktist Laenamine/Kindlustamine –> Laenud –> Laenulepingud.
Liisingu puhul menüüpunkt Laenamine/Kindlustamine –> Liising. 
Valige leping, millele soovite maksepuhkust taotleda ja klõpsake nupul Muutmise taotlus.

3. Analüüsime igat taotlust eraldi ning võtame Teiega personaalselt ühendust. Taotluse staatust saate jälgida ja lepingu muudatuse allkirjastada internetipangas.

Küsimuste korral võtke ühendust SEB kliendikeskusega (telefonil 665 5100). Palume kannatlikkust, sest praegusel kiirel ajal võib kõnedele ja avaldusele vastamine võtta keskmisest veidi rohkem aega.

Hetkel palume vältida kontorite külastamist ja teha vajalikud pangatoimingud digitaalselt meie internetipangas, mobiilirakenduses ja vajadusel videokohtumisel pangatöötajaga. Kriitiliste küsimuste korral on kontorite lahtiolekuajad saadaval SEB kodulehel https://www.seb.ee/asukohad.

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.