Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 08.08.2017
laenamine | laen | väikelaen

Kas raha koguda või laenata?

Kas raha koguda või laenata? Foto: SEB

See küsimus tekib elu jooksul enamikul suuremaid tarbimisotsuseid tegevatel inimestel. Sellele küsimusele ei ole ühte õiget vastust. Enda jaoks parima viisi leidmiseks kaaluge erinevaid võimalusi.

Lihtne ja keeruline säästmine

Kuigi enamik töölkäivaid inimesi soovib igakuiselt säästa, teeb seda vaid väike osa neist. Sellise käitumise peamine põhjus on säästmisharjumuse puudumine.

Rahapuhvri olemasolu muutub eriti oluliseks ootamatute suuremate väljaminekute korral ja sissetulekute vähenemisel. Lisaks annab see paindlikkuse suuremate kulutuste planeerimisel. Näiteks saab hea pakkumise puhul teha vajaliku ostu kohe ja pole vaja oodata vajaliku summa kogunemist. 

Lugege lisaks: 4 sammu suuremate väljaminekute planeerimisel

Millal tasub laenu võtmist kaaluda?

Laenamise vajadus võib tekkida olukorras, kus ostu sooritamisega ei ole võimalik oodata. Näiteks läheb katki mõni igapäevaselt kasutuses olev kodumasin või auto või tekib ootamatu kodu remontimise vajadus.

Samamoodi võib laen olla üheks võimaluseks ootamatute meditsiinikulude katmiseks. Vajalike terviseprotseduuride edasilükkamine võib need hiljem veelgi kallimaks muuta. 

Võib tekkida ka olukord, kus piisavat rahapuhvrit ei ole veel koos, aga selleks ajaks, kui vajaminev summa koguneb, on soodne pakkumine lõppenud või soovitud kaup otsa saanud. Ka sellisel juhul võib laenu võtmine osutuda mõistlikumaks lahenduseks.

Üldiselt võiks tarbimislaenu võtmist tõsiselt kaaluda, kui ostu edasilükkamine või ärajätmine võib tulevikus kaasa tuua veelgi suurema väljamineku.

Nii raha kogumisel kui ka laenu võtmisel on omad plussid ja miinused, mis tuleb enne otsuse langetamist kindlasti hoolikalt läbi mõelda. Kui otsus langeb laenu võtmise kasuks, siis tuleks alustada oma võimaluste väljaselgitamisest. Selleks soovitame kasutada väikelaenu kuumakse kalkulaatorit

Lugege lisaks: Võimalusi raha laenamiseks on väga palju, kuidas leida just see õige?

 


Triin Preem
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.