Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 14.06.2015
kogumine | lapsed | kindlustus

Kas Eesti noor käib Skandinaavia noorte jälgedes?

Kas Eesti noor käib Skandinaavia noorte jälgedes?

Igakuine 30-eurone lastekindlustuse makse võimaldab tulevikus lapsel haridusteed jätkata või soetada esimene kodu. Ühtlasi tagab see summa perele ja lastele toimetuleku ettenägematute juhtumite puhul.

Euroopas süveneb tendents, kus noored majanduslikel põhjustel ei iseseisvu ega lahku oma lapsepõlvekodust ja vanematel tuleb üha pikemalt nende eest hoolt kanda. Rootsis läbiviidud uuringud näitavad, et kolm noort kümnest vanuses 18-29 elavad jätkuvalt oma vanemate juures ja 20 protsenti 22-25 aastastest pole vanemate juurest lahkunud ning seda peamiselt majanduslikel põhjustel. SEB lastekindlustuste arvutused näitavad, et kui lapsevanem teeb 15 aasta jooksul igakuiselt kindlustuse sissemakseid summas 30-35 eurot, koguneb kindlustusperioodi lõpuks ligikaudu 6000 eurot, mis on üsna arvestatav summa lapse hariduse või kodu soetamiseks vajaliku sissemakse finantseerimiseks.
 

Rootsi uuringu tulemused näitavad selgelt, miks tasub noorele inimesele stardikapitali koguda. Ka Eestit võib pikemas perspektiivis tabada olukord, kus kinnisvarahinnad on noorte jaoks liiga kõrged või nõuab haridus suuremat rahakotti. Tulevikus võime sarnaselt Rootsiga seista silmitsi olukordadega, kus laps elab täiskasvanuna vanemate juures või veel hullem, peab majanduslikel põhjustel loobuma soovitud haridusest. Ka Eestis ei ole laste tuleviku kindlustamine populaarne, kuid meie lastekindlustuse uuringust selgub, et need vanemad, kes koguvad, peavad kõige olulisemaks kindlustuse tegemise põhjuseks stardikapitali, mille abil laps saaks täiskasvanuellu astuda,“ kommenteeris lastele kindlustuskaitsete sõlmimise tagamaid SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juht Indrek Holst.

Holst jätkab: „Lastekindlustusega koos käivale elukindlustuskaitsele peaksid tõsisemalt mõtlema just pereisad. Mehed on riskialtimad kui naised ja nendega juhtub rohkem õnnetusi. Statistika näitab, et umbes 61 protsenti surmaga lõppenud kahjujuhtumitest toimub meestega. Samas on  meeste sissetulek reeglina suurem ja pere majanduslik turvalisus on nendest suuresti sõltuv. Kindlustuskaitse annab perele turvatunde, millega on ootamatul ja ka kõige raskemal perioodil pere ja laste majanduslik toimetulek tagatud.“

Holst märkis, et ette finantseerides, st kogudes või säästes, on võimalik tekkinud finantsküsimustele leida lahendusi. „Kui vanem sääste kõrvale ei pane, tuleb edaspidi leppida väiksemate valikuvõimalustega. Lastekindlustuse tegemise teiseks põhjuseks on vanemad välja toonud elukindlustuskatse, mis tähendab, et kui kindlustusvõtjast vanem sureb, jätkab kindlustusselts lastekindlustuslepingusse sissemaksete tegemist ja lepingu lõppedes saab laps kogu kindlustussumma kätte,“ lisas Holst.

SEB andmetel sõlmivad lastekindlustuslepingu 33-35 aastased lapsevanemad. Lapse keskmine vanus lastekindlustuse lepingu sõlmimisel on neli aastat.

 


Evelin Allas
SEB kommunikatsioonijuht

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.