Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 27.04.2016
väikelaen | laenamine

Kas eelistada väikelaenu, krediitkaarti või järelmaksu?

Kas eelistada väikelaenu, krediitkaarti või järelmaksu? Foto: SEB

Kolm levinumat väikefinantseerimise võimalust on väikelaen, järelmaks ja krediitkaart. Kui vajadus lisaraha leidmiseks on selge ja summa paigas, tutvuge kõigi võimalustega lähemalt. See annab kindluse, et valite just enda vajadustele sobivaima võimaluse.

Krediitkaart

Krediitkaart on maksevahend, millega Te ei kasuta oma arvelduskontol olevat raha, vaid panga krediiti kokkulepitud limiidi ulatuses. Krediitkaardi puhul on kokkulepitud krediidilimiit kogu aeg kaardil olemas.

Millal kasutada? Krediitkaart aitab hädast välja ootamatu kulutuse korral, mis on vaja teha kohe ja aega või võimalust pangakontorisse või mujale pöördumiseks ei ole. Samas hakkate intresse maksma alles siis, kui krediiti kasutanud olete. Krediitkaart võib osutuda heaks abiliseks välisreisil viibimise ajal või näiteks siis, kui leiate mõne vajamineva toote soodushinnaga ja soovite selle koheselt soetada.

Vaata lähemalt: Kuidas leida endale sobiv krediitkaart

Väikelaen

Väikelaenu antakse tavaliselt ilma tagatiseta ja selle maksimaalne summa sõltub laenuvõtja igakuistest sissetulekutest. Laenu saate tagasi maksta kindlate kuumaksetena enda valitud maksepäeval ja vajadusel saate võtta ajutiselt maksepuhkust. Väikelaenu saab ka kindlustada.

Millal kasutada? Väikelaen sobib hästi siis, kui teate täpselt, millal, mille jaoks ja kui suurt rahasummat vajate. Väikelaen on sobiv variant näiteks remondi- või hädavajalike meditsiinikulude katteks.

Kui otsus väikelaenu võtmiseks on kindel, siis tuleks alustada oma võimaluste väljaselgitamisest. Selleks soovitame kasutada väikelaenu kuumakse kalkulaatorit.

Nii väikelaen kui krediitkaart sobivad olukorras, kus soovite laenu eest soetada rohkem kui ühe toote.

Järelmaks

Järelmaks on seotud kindla tootega ja seda saab taotleda kaupluses, kus huvipakkuv toode silma hakkas. Järelmaksu puhul saate kuumakse suuruse ise määrata – see on seotud makseperioodi pikkuse ja sissemakse suurusega. Kulusid kokku arvutades pange tähele, et intresside arvutamiseks kasutatakse kahte erinevat lähenemist: intressid ostuhinnalt ja intressid jääkväärtuselt, mis annavad erineva lõppsumma.

Millal kasutada? Järelmaks sobib siis, kui soovite osta ühe kindla kallima toote. Järelmaksu kasutatakse näiteks kodumasinate, tehnika ja reiside eest tasumiseks. Järelmaksu puhul on mõistlik teha nii suur sissemakse kui võimalik.

Lugege lisaks: Võimalusi raha laenamiseks on väga palju, kuidas leida just see õige?

 


Triin Preem
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.