Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 08.08.2019

Kaardi kasutamise probleemid puhkusereisil. Mida teha?

Kaardi kasutamise probleemid puhkusereisil. Mida teha? Foto: SEB

Kujutage ette, et olete puhkusereisil ja hakkate just kaardiga majutuse eest maksma, kuid teenindaja naeratab osavõtlikult ja teatab, et makseterminal ei tunnista teie pangakaarti. Paanika, piinlikkustunne, rahakotis leiduva sularaha kiire ülelugemine mõttes...

Tegelikult satub enamik meist varem või hiljem olukorda, kus pangakaardiga maksmisel tekib probleem. Mida sel juhul teha? Nõu annab ASi SEB Pank pangakaartide grupi arendusjuht Piret Kurval.

Meil enam levinud pangakaardid on Mastercard ja Visa, mis peaksid toimima üle maailma, kuid mõnes riigis ei pruugi need siiski töötada. Lihtsalt teatud riigid eelistavad ajalooliselt rohkem ühe väljaandja kaarte. Sama kehtib ka kaarditüübi kohta: mõni riik eelistab deebet-, mõni krediitkaarti. Ja lisaks on kohalikel kaupmeestel õigus valida oma kaardimaksete teenindamise lepingus, milliseid kaarte aktsepteerida ja milliseid mitte.

Kurvali sõnul pole mõtet otseselt eelistada ühte ega teist, vaid hea oleks omada mitut tüüpi kaarte. „Näiteks ühte Mastercard deebetkaarti ja ühte Visa krediitkaarti või vastupidi – siis on kliendil vähemasti muretum, kui kaupmehe juures makstes selgub, et näiteks deebetkaarte seal ei aktsepteerita. Kindlasti tasuks kliendil enne reisi tellida mõni kaart lisaks, tutvuda pakkumiste ja hinnakirjaga ning vaadata, milline variant on sihtriigis just talle kõige soodsam,” annab ta nõu.

Kaart võib olla nii ajutine kui ka tähtajatu, sest kui teatud kaardi omamine on igakuise tasuta, siis ei ole see kliendile kuidagi finantsiliselt kahjulik. Kui aga reisil on käidud ja tundub, et iga kuu pole mõtet hooldustasu maksta, siis saab kaardilepingu sobival hetkel lõpetada.

Üks probleem, millega pangakaartide grupp igapäevaselt kokku puutub, on turvalisus. „Kaardimakse päevalimiit võiks olla vajaduspõhine, mitte ülearu kõrge. Limiiti saab alati ka muuta näiteks internetipangas või mobiilirakenduses,” paneb arendusjuht inimestele südamele. Näiteks viipefunktsioon on küll väga mugav väikeste ostude sooritamiseks, aga turvalisuse kaalutlustel ei tasu selle limiiti maksimaalsena hoida, sest kaardi kaotamise puhul võivad kurikaelad seda ära kasutada. Samuti on mõistlik keelata internetipoes tehingute tegemine, kui te lähiajal ei plaani internetioste teha. Välismaale reisides tasuks üle vaadata, et kaardil on välismaal maksmise funktsioon lubatud. Kaugematesse riikidesse minnes võib aga internetipangas märkida ära riigi ja seal viibimise aja, et pank teaks lubada ka teatud magnetribatehinguid.

Lugege lisaks pangakaartide turvalisuse kohta


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.