Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 01.06.2015
seenior | e-lahendused

Infopäringud: pangainfo SMS-iga

Infopäringud: pangainfo SMS-iga Foto: iStock

Infopäringud toimivad iga mobiiltelefoni puhul. Pangainfot saavad mobiili tellida ka kliendid, kellel ei ole nutitelefoni, samuti kuulmispuudega kliendid ja need, kellel ei ole internetipanga lepingut. Infopäringute teenuse kasutamiseks ei ole vaja mobiili internetiühendust, kuna päring ja vastuseks tulev teave liiguvad SMS-i teel.

Esimene SMS saadeti 3. detsembril 1992. aastal Inglismaal. See rohkem kui 20 aastat vana tehnoloogia töötab siiani ja on oma lihtsuses väga töökindel. SMS on lühend ingliskeelsest fraasist short message service ehk lühisõnumiteenus.

SMS-infopäringute kasutamiseks tuleb esmalt sõlmida pangakontoris või internetipangas mobiilipanga leping.

Mobiilile saab tellida teavitusi konto jäägi, konto väljavõtte, krediitkaardi vaba jäägi ja krediitkaardi tehingute kohta, samuti valuutakursside infot.

Päringu tegemiseks saatke numbrile 1221 SMS, milles on võtmesõna ja vajaduse korral ka päringu täpsustus.

Päringu liik Võtmesõnad Päringu täpsustus Selgitus
Konto jääk S või SALDO, samuti B või BALANCE Konto lühinimi või number Kui Te päringus kontot ei määra, saate infot lepingus näidatud põhikonto kohta.
Konto väljavõte T või TEHINGUD, samuti ST või STATEMENT Konto lühinimi või number Saate infot nelja viimase tehingu kohta. Kui Te päringus kontot ei määra, saate infot lepingus näidatud põhikonto kohta.
Krediitkaardi vaba jääk K või KAART, samuti C või CARD Kaardi neli viimast numbrit Kui Te päringus kaarti ei määra, saate infot kõikide oma krediitkaartide vaba jäägi kohta.
Krediitkaardi tehingud K T või KAART TEHINGUD, samuti C S või CARD STATEMENT Kaardi neli viimast numbrit Saate infot kolme viimase tehingu kohta.
Valuutakursid VAL, samuti RATE Valuuta kolmekohaline tähis (vaadake tähiseid siit) Kui Te valuutat ei määra, saate infot USA dollari (USD), Suurbritannia naela (GBP), Vene rubla (RUB) ja Rootsi krooni

Näited

  • Kui soovite teada saada oma konto jääki, saatke numbrile 1221 sõnum sisuga S või SALDO.
  • Kui Teil on mitu kontot ja soovite teada saada konto EE101010010011223344 jääki, siis saatke numbrile 1221 sõnum sisuga SALDO(tühik)EE101010010011223344.
  • Kui soovite teada saada oma krediitkaardi vaba jääki, saatke numbrile 1221 sõnum sisuga K või KAART.

Infopäringud toimivad iga mobiiltelefoni puhul, selleks ei ole vaja mobiili internetiühendust ega nutitelefoni.

Mobiilipangaga liitumine on tasuta ja sellel puudub kuutasu. SMS saatmise tasud on mobiilioperaatoritel erinevad, need leiate meie hinnakirjast.

 


Martin Kõrv
SEB kliendikommunikatsioonijuht

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.