Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 23.05.2018
reisimine

7 nippi lennupiletitelt säästmiseks

7 nippi lennupiletitelt säästmiseks Foto: airBaltic

Reisida saab igat moodi, kuid kas poleks tore reisida säästlikult, ent samal ajal ikkagi mugavalt? Tänapäevase lennu-, majutus-, aga ka finantsteenuste abiga saab pea iga sissetulekuga inimene endale väikest lennureisi lubada.

Lennufirmad pakuvad rohkelt allahindlusi, majutuskohtade valik on tublisti mitmekesistunud ning ka finantsteenused pakuvad piisavalt paindlikkust nii uute krediitkaartide kui ka erinevate laenude näol. Ning, kuna kokkuhoid on iga variandi puhul igati teretulnud, viime ennast kurssi raha säästmise nippidega. Alustuseks võtame ette lennukipiletite soetamist.

Vaadake lisaks: Kuidas käib krediitkaardi taotlemine?

Kõige olulisem on ajastus!

On vana tõde, et varakult lennukipiletid ära ostes saate need oluliselt soodsamalt kui nädal või paar enne reisi. Seega ostke piletid vähemalt 21 päeva enne väljalendu, kuid võimalusel veelgi varem, lausa mitu kuud ette. Jälgige lennupiletite soodusmüüke ja eripakkumisi. Kõige lihtsam viis enda kursis hoidmiseks on hakata lennufirma jälgijaks sotsiaalmeedias ning tellida endale lennufirmadelt regulaarselt ilmuvaid uudiskirju.

Tõsi, uue reisi peale on keeruline mõelda, kui alles tulite puhkuselt ning pakatate reisimuljetest. Ideaalis aga võiks uusi reisiplaane hakata pidama kohe, kui eelmiselt reisilt koju jõudsite. Näiteks suve alguses on parim aeg hakata plaanima talvepuhkust, uurida talviseid piletipakkumisi ja osta piletid talviseks päikese- või suusareisiks ära.

Jätke ka meelde, et igal teisel kuul toimuvad Baltikumi suurima lennufirma airBaltic sooduskampaaniad ja isegi kui veel ei jõudnud oma järgmist puhkust plaanida, siis veidi oodates saate seda teha järgmise kampaania käigus.

Vaadake regulaarselt lennufirmade veebilehtedele!

Lennufirmade veebilehed tasub endale järjehoidjatesse salvestada ja neid aeg-ajalt külastada. Sealt võib leida kõige soodsamaid pakkumisi ning tavaliselt on need leheküljed ka väga kasutajasõbralikult ja lihtsalt üles ehitatud. Samuti pakuvad lennufirmad lisateenuseid, nagu näiteks reisikindlustus, ning seegi on tavaliselt odavam kui mujal.

Kui teate, kuhu tahate lennata, kuid olete paindlik lennukuupäevade osas, tasub vaadata just konkreetsete firmade lennuplaane. Pange paika sihtkoht ja nädalapäevad, mis teile sobivad, ning alustage kohe täpse otsinguga. Süsteem otsib teile nii välja kõige mugavama ja parima hinnaga lennuühenduse.

Kui palju kohvreid ma kaasa võtan?

Reisimine on niigi oma olemuselt stressirohke ning pole vaja lisamuret oma kohvrite pärast. Et seda vältida, arvestage pagasiga juba pileti broneerimisel. Seda saab teha väga detailselt, kuni kohvrite arvuni välja. Niimoodi toimides säästate oluliselt raha, seevastu viimasel hetkel enne reisi lisapagasi lisamine on kõige kulukam valik.

Pange tähele, et kuni 2-aastastele lastele on alati lubatud kaasa võtta 10-kilone pagas. Kui broneering hõlmab ka väikelast või last, võib tasuta kaasa võtta ühe kokkupandava lapsevankri või jalutuskäru, kandekorvi või turvahälli.

Hakake lojaalseks kliendiks!

Olete kindlasti märganud, et pea igal lennufirmal on olemas oma lojaalsete klientide tänamise või motiveerimise süsteem. Mida rohkem te konkreetse lennufirmaga lendate, seda soodsamalt lennufirma teile pileteid müüb, ning lisaks hellitatakse oma püsikliente veel mitmesuguste hüvedega, nagu tasuta pagasi võimalus või eelisjärjekorras teenindamine. Näiteks airBaltic’u PINS-punktide süsteem läbis hiljuti uuenduskuuri ning on nüüd veelgi kasutajasõbralikum.

Võtke endale mõtlemisaega ja külmutage piletihind!

Leidsite ahvatleva pakkumise, aga peate enne piletite ostu veel natuke järele mõtlema? Pole viga, saate broneerimissüsteemis valitud piletihinnad enda jaoks kuni 48 tunniks n-ö külmutada. Sellise mõttepausi võimalus on tõeliselt kasulik näiteks juhul, kui teil on vaja veidi veel sihtkoha kohta infot koguda, oma reisiplaane reisikaaslase või ka näiteks lapsehoidjaga kooskõlastada.

Tasub teada, et võimalus „Freeze my price“ kehtib airBalticu piletite puhul ka eripakkumistel ja erihinnaga müügil olevate piletite kohta. Isegi kui kampaania lõpeb, saate piletid kahe ööpäeva jooksul sama hinnaga ära osta.

Kuidas toimida spordivarustusega?

Üha enam käiakse aktiivsetel spordi- ja seiklusreisidel ning alati tekib küsimus, kas oma varustuse saab kaasa võtta või on seda mõistlik koha peal rentida. Üldiselt on kaasavõtmine siiski odavam ega ole sugugi tülikas, sest lennufirmad on selle teema lahendanud reisijasõbralikult.

Kui broneerite lennupiletit airBalticu koduleheküljel, on võimalik jalgratas või suusad kohe pagasina lisada. Seda on taas soodsam teha koos piletite ostuga ning kulukam hiljem. Kui reisite äriklassis, saate ühe spordivahendi tasuta kaasa võtta. Spordivarustus võivad olla suusad, lumelaud, jalgratas, golfi , jäähoki-, surfi- või isegi kalapüüdmisvarustus.

Hinnad spordivarustuse veole võivad varieeruda. Näiteks lehel airBaltic.com piletit ostes on ühe komplekti veohind ühel lennusuunal 34.99 eurot, sama teenus ostetuna reisibüroode või lennujaama piletikassade kaudu aga 40–60 eurot. Oma hinnalise spordivarustuse pärast ei pea te muretsema, sest kuna tegemist on väärtuslike esemetega (ja lennufirma arvestab sellega!), ollakse nende laadimisel eriti hoolikas.

Lugege lisaks: Mida reisikindlustust valides jälgida?

 


Kristina Traks

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.