Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 04.03.2018
rahapuhver

5 rakendust, mis aitavad raha kogumist paremini planeerida

5 rakendust, mis aitavad raha kogumist paremini planeerida Foto: SEB

Sageli võib eelarvestamine, pikaajaline kogumine ja oma rahaasjadest selge ülevaate saamine olla keeruline. Tutvustame teile viite lihtsalt rakendust, mis teevad kogumise planeerimise senisest lihtsamaks.

1. Rahapäevik

Rahapäevikuga  saate vaadata, millele teie raha täpselt kulub, ja ühtlasi võite selle rakendusega koostada endale eelarve. Kindlasti tasub eelarvesse sisse arvestada kindel summa ka säästmiseks.

2. Teise samba fondivalija

Teine sammas on enamikule kohustuslik. Pika aja jooksul kogudes kujuneb sellest paljudele üks suuremaid varasid.

Fondivalija  abil leiate lihtsalt ja kiiresti teise samba fondi, mis vastab just teie kogumisperioodile ning riskitasemele. Nii kasvatate oma vara kogumisperioodi jooksul ja kaitsete talletatud raha väärtust suure kõikumise eest enne väljamakset.

3. Digikassa

Digikassaga saate raha kogumist alustada ka juhul, kui te selleks seni pole võimalust leidnud. Digikassa ümardab iga päeva lõpus kõik deebetkaardiga tehtud maksed järgmise täiseuroni ning kannab iga ümardatud ja makstud summa vahe järgmise päeva hommikuks teie arvelduskontolt kogumishoiusele.

4. Pensioniplaneerija

Pension tundub paljudele liiga kauge tulevik, et sellele mõelda. Ometi veedavad inimesed pensionil tavaliselt kauem aega, kui nooruses arvatakse. Seega on oluline pikaajalist kogumist varakult kavandada.

Pensioniplaneerija  aitab teil arvutada, kui palju peate iga kuu koguma, et saaksite tulevikus elada sellist elu, nagu soovite.

Lugege lisaks: Kui palju raha on tuleviku kindlustamiseks vaja?

5. Kolmanda samba tulumaksutagastuse kalkulaator

Tulumaksutagastus on kolmanda samba oluline eelis teiste investeerimisfondide eest. Selle kalkulaatoriga võite arvutada, kui palju te praeguse kogumise puhul tuludeklaratsiooni esitades raha tagasi saate ja kui palju võiksite veel sisse maksta, et tulumaksutagastust maksimaalselt ära kasutada.

Tagasisaadud summa võite uuesti investeerida – nii edeneb kogumine veelgi hoogsamalt.

Arvutage III samba tulumaksutagastus.

 


Kerttu Raie

 

 

Eeltoodud teavet ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Samuti ei või siin esitatud andmeid ja seisukohti käsitada pakkumise või soovitusena lepingu sõlmimiseks.

Fondi varasem tootlus ja tegevus ei ole lubadus ega viide fondi tuleviku tootluse või tegevuseesmärkide täitmise kohta. Fondi investeerimisega kaasnevad riskid ja võimalused, mis võivad tuua nii kahjumit kui kasumit, investeeritud rahasumma väärtuse säilimine ei ole garanteeritud.
Maksusüsteemi õigusaktid võivad muutuda. Maksustamine oleneb isikuga seonduvatest asjaoludest, sealhulgas tema residentsusest jms.

SEB pensionifonde valitseb  SEB Varahaldus. III samba kindlustustooteid pakub SEB Elu- ja Pensionikindlustus. SEB Elu- ja Pensionikindlustus ja SEB Pank vahendavad SEB Varahalduse pensionifonde.

Enne investeerimisotsuse tegemist palun tutvuge hoolikalt toote kohta avalikustatud teabega, sh tingimuste ja fondi prospektiga. SEB toodete kohta leiate teabe SEB kodulehelt www.seb.ee, teiste fondide kohta www.pensionikeskus.ee. Vajadusel registreeruge nõustamisele SEB kodulehel www.seb.ee.


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.