Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 17.08.2017
väikelaen | laen

4 viisi, kuidas oma laenu tagasimaksmise võimes veenduda

4 viisi, kuidas oma laenu tagasimaksmise võimes veenduda Foto: SEB

Tahate laenu võtta, aga pole täiesti kindel, kas suudate selle tagasi maksta? Enne kui laenu võtate, vaadake üle järgmised punktid ja kaaluge, kas olete eesootavaks maksekohustuseks valmis.

Vaadake, kui palju teil kuu lõpus raha üle jääb

Analüüsige kriitiliselt oma sissetulekuid, väljaminekuid ja soove. Hinnake, kas ja kui palju olete võimeline iga kuu laenumakseks tasuma.

Lugege lisaks: 4 sammu suuremate väljaminekute planeerimisel

Kasutage kalkulaatoreid

Sobiva laenusumma ja kuumakse arvutamisel aitavad erinevad kalkulaatorid. Selleks saate kasutada näiteks väikelaenu kuumakse või püsimaksega krediitkaardi kalkulaatorit.

Proovige koguda

Võib-olla on siiski mõistlik kohe mitte laenu võtta, vaid proovida veidi koguda?

Tehke näiteks proovi, kas suudate ise paari kuu jooksul panna kõrvale sama summa, mis laenu kuumaksele kulub. Kui suudate selle summa iga kuu säästa, siis ehk polegi laenata vaja. Võimalusel lükake ost edasi ja koguge vajaminev summa.

Uurige kodupangast

Kui mingil põhjusel ostu edasi lükata ei saa, uurige laenuvõimalusi oma kodupangast. Vajadusel küsige nõu ja leidke koos sobilik lahendus. Kui peaksite saama eitava vastuse, võib see olla märk, et laen ei ole teile jõukohane. Sellisel juhul kaaluge väga tõsiselt, kas tasub pöörduda teiste laenuandjate poole, kes kergemini laenu annavad.

Lugege lisaks: Võimalusi raha laenamiseks on väga palju, kuidas leida just see õige?

 


Triin Preem
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.