Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 15.01.2020

4 viisi, kuidas mobiilsed pangalahendused igapäevaelu lihtsustavad

4 viisi, kuidas mobiilsed pangalahendused igapäevaelu lihtsustavad Foto: SEB

Mobiiltelefonist on saanud meie igapäevane abiline, mis võimaldab väga lihtsalt korraldada ka finantsasju. Tänu SEB Panga mobiilsetele pangalahendustele kulub poeskäigule, rahakogumisele ja ülekannete tegemisele senisest veel vähem aega ning toiminguid teha saab kõikjal, kus on internet.

Digikassa aitab eesmärke saavutada

Deebetkaardiga maksmine on hea võimalus koguda maksetelt märkamatult raha, sest arvesumma saab ümardada järgmise täiseuroni ning kanda ümardatud ja makstud summade vahe arvelduskontolt kogumiskontole. SEB Digikassa kolimine mobiilirakendusse lisab aga teenusele veel mõne boonuse: te saate panna oma kogumiseesmärgile nime, seadistada summa, lisada motiveeriva foto ning jälgida, kui suur protsent eesmärgist on juba koos.

Mobiilne rahakott asendab mugavalt pangakaarti

Kaardimakse telefoniga tähendab sisuliselt mobiilset viipemakset ehk ostu sooritamist hetkega, viibates nutitelefoni kaarditerminali kohal. Uue makseviisi kasutamiseks on tarvis pangakaart SEB rakenduses digiteerida ja makse toimib samamoodi nagu kaardi viipemakse. Seda funktsiooni saab kasutada nii era- kui ka äriklientide Mastercardi kaartide asendajana Eestis ja välisriikides kuni 150-eurose ostu tasumisel, ent tasub tähele panna, et mobiilne viipemakse ühildub vaid Android-operatsioonisüsteemi kasutavate seadmetega. Üle 25-eurose tehingu puhul tuleb see siiski kinnitada PIN-koodi või muu turvaelemendiga.

Välkmakse – ülekanne sekunditega

Välkmakse on uus makselahendus, mis võimaldab teha Euroopa-siseseid ülekandeid ööpäevaringselt sekunditega. Välkmakse puhul on summa kuni 15 000 eurot ja selle hind on SEB klientidele sama mis Euroopa tavamakse oma.

Ülekanne saaja kontonumbrit teadmata

Kiire ja nutikas makse on SEB nimemakse ehk raha küsimine-saatmine telefoniraamatu kontaktide kaudu. Enam pole ülekande sooritamiseks vaja teada sõbra kontonumbrit, vaid piisab tema telefoninumbrist. Hetkel on teenust võimalik kasutada ainult SEB rakenduse kasutajatel.

 

 


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.