Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 07.03.2017
laen | laenamine | kogumine

4 sammu suuremate väljaminekute planeerimisel

4 sammu suuremate väljaminekute planeerimisel Foto: SEB

Kõigil võib ette tulla vajadus suuremateks väljaminekuteks, kui jooksvad sissetulekud parajasti võimaldavad. Vajadusi on mitmesuguseid, tegemist võib olla nii remondi, pulmapeo kui ka puhkusereisiga. Hea plaanimise korral on võimalik oma soovid ja unistused täide viia. Plaane tehes kaaluge kindlasti läbi järgnevad neli punkti.

1. Järjestage

Alustuseks mõelge oma soovid ja vajadused läbi. Just suurema väljamineku korral on väga oluline selle otstarbekust põhjalikult kaaluda. Näiteks remondivajadus võib tuleneda nii vett läbi laskvast katusest kui lihtsalt soovist oma kodu väljanägemist värskendada.

Ka puhkusereis või pulmapidu võib olla vajalik, kui see on Teie jaoks tähtis ja eelistate seda millelegi muule. Eelkõige tuleb vajadused tähtsuse alusel järjestada, et kõige olulisem välja selgitada.

2. Arvutage summa

Kui olete oma soovis kindel, siis arvutage välja oma kulutuse suurus. Selleks on mõistlik välja uurida, millal ja kust on seda teenust või kaupa kõige otstarbekam soetada.

3. Ajastage

Paljude toodete ja teenuste hindu mõjutab hooajalisus ning neile tehakse ka sooduspakkumisi. Näiteks remondimaterjalide ostmisel on siseviimistlusmaterjalid üldjuhul soodsamalt müügil talvel ja välitöödeks vajalik suvel. Kui pulmapeo korraldamisel on oluline, et see toimuks just tippajal, suvel, siis saab ikkagi kokku hoida. Näiteks paljud majutusteenuse pakkujad lähevad talvistele hindadele üle septembris, aga hea ilma korral võib ka siis veel täiesti suvise peo korraldada.

Reisimine seevastu on tunduvalt kallim jõulude, aastavahetuse ja koolivaheaegade ajal. Kui on võimalik, plaanige oma reis teisele ajale ja ostke piletid sooduspakkumise ajal pikemalt ette. Olenevalt sihtkohast võite kaaluda reisimist vahetult enne hooaja algust või pärast lõppu, ka siis on hinnad soodsamad.

Hoolikalt plaane tehes on võimalik leida soodsamaid lahendusi. Tihti eeldab hooajalisusega arvestamine aga pikemaajalist planeerimist.

4. Leidke vahendid

Kui olete välja selgitanud, mis ajaks ja kui suurt summat vaja on, siis selgub täpne rahavajadus. Esimese võimalusena võiksite kaaluda ise vajaliku summa kogumist. Alati aga pole see võimalik, siis on aeg hakata mõtlema teistele raha leidmise viisidele.

Vahendite leidmiseks on erinevaid variante alates pere või sõprade käest laenamisest kuni krediitkaardi, laenu, millegi müümise või uue tuluallika leidmiseni.

Lugege lisaks: Kas raha koguda või laenata?

Kui otsus langeb laenu võtmise kasuks, siis tuleks alustada oma võimaluste väljaselgitamisest. Selleks soovitame kasutada väikelaenu kuumakse kalkulaatorit.

 


Triin Preem
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.