Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 19.06.2017
lapsed

4 põhjust, miks lapsed võiksid igapäevastes rahaasjades eelistada pangakaarti

4 põhjust, miks lapsed võiksid igapäevastes rahaasjades eelistada pangakaarti Foto: SEB

Esimesse klassi astumine on lapse jaoks suur samm iseseisvuse poole. Tavaliselt hakkab ta just siis saama ka taskuraha – see on hea võimalus rääkida talle raha väärtusest ning õpetada valikute tegemist.

Siin on neli põhjust, miks lapsed võiksid igapäevastes rahaasjades eelistada pangakaarti.

Tellin lapsele esimese pangakaardi

Sularaha kipub kaduma

Sularaha kasutamine tundub esmapilgul lihtne ja loogiline, sest siis näeb laps kohe, mis summa tal raha alles on ning kui palju millegi peale kulub. Samas on sularaha puhul oht, et see kaob ära, sest lapsed kipuvad raha panema rahakoti asemel taskusse või mobiiltelefoni vahele. Rääkige lapsele sularaha hoidmisest ja igaks juhuks ka võimalusest sattuda varguse ohvriks.

Pangakaart on turvalisem

Pangakaardi kasutamine on sularahaga võrreldes turvalisem ja mugavam ning pealegi on seda lihtsam nii teil kui lapsel kontrollida. Kui laps peakski rahakoti koos pangakaardiga ära kaotama või PIN-koodi unustama, siis see ei tähenda veel, et raha kontolt ära kaoks. Selleks et raha saaks taas kasutada, tuleb pangakontoris lihtsalt uus kaart vormistada.

Lugege lisaks: Mida peaks iga laps teadma pangakaardi kasutamisest?

Limiit hoiab kulutused kontrolli all

Päeva- või kuulimiit aitab lapsel oma väljaminekud mõistlikkuse piires hoida ja ei lase kogu kuu taskuraha ühe nädalaga ära kulutada. Lapsevanemal on võimalik jälgida, millele lapse raha eelkõige kulub, ning vajadusel rääkida talle raha väärtusest. Hea oleks siiski, kui lapse päevalimiit oleks nii suur, et kataks tema vajadused, näiteks kui on tarvis lõuna ajal ise süüa osta ja ka bussisõidu eest maksta.

Lisaraha arvele kandmine on imelihtne

Kui lapse pangakaardilt on siiski raha otsa saanud või tal on mõne ootamatu väljamineku jaoks tõsiselt raha vaja, siis on mitu võimalust tema kontole kiirelt raha kanda. Lihtsaim ja mugavaim on kasutada mobiilirakendust või -makset.

Esimesel puhul peab nii vanemal kui lapsel olema alla laetud vastav rakendus ning raha liigub telefoninumbrit sisestades ühelt kontolt kohe teisele. Teine võimalus on kasutada mobiilimakset, mille jaoks on vaja sõlmida mõlemale mobiilimakse leping. Kui see olemas, saab helistamise teel raha kanda ühelt kontolt teisele: helistate mobiilimakse numbril, sisestate lapse telefoninumbri ja summa ning raha liigub kohe tema kontole.

Internetipangas ülekannet tehes liigub summa samuti kohe edasi, aga see eeldab, et vanemal on kohe võimalik netipanka logida ning et tema ja laps on sama panga kliendid.

Vaadake lisaks: Lapsed ja rahaasjad

 


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.