Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 14.08.2020

4 põhjust, miks kasutada mobiilset viipemakset

4 põhjust, miks kasutada mobiilset viipemakset Foto: SEB

Mobiilne viipemakse on uus mugav makselahendus, mida saab kasutada iga SEB klient, kellel on internetipanga leping ja vähemalt üks Mastercardi deebet- või krediitkaart. Seadistamine SEB mobiilirakenduses võtab vaid paar minutit ja võite asuda poodlema.

Kuigi füüsiline pangakaart on kahtlemata käepärane ostu eest tasumisel, on mobiilsel viipemaksel omad eelised.

1. Võib aidata ära hoida kaardipettuseid

Mobiilise viipemakse funktsioon on turvaline, sest digitaalse kaardi andmed on tehingutes krüptitud, mis välistab olukorra, kus kõrvalised isikud saavad teada teie kaardi täieliku numbri. Viimane saab juhtuda nii järjekorras seistes, kui te lihtsalt hoiate oma kaarti avatult käes või kui teid teenindav kelner lahkub kaardiga teisse tuppa ja/või jätate oma kaardi ükskõik millise teise võõra inimese kätte. Lisaks ei pea te kaasas kandma oma pangakaarti ega sularaha ning on väiksem tõenäosus langeda varguse ohvriks.

2. Tagab meelerahu

Igaüks on olnud ebameeldivas olukorras, kus pangakaart on koju unustatud ja seetõttu ei ole saanud ostu eest tasuda. Paljud meist võtavad telefoni kodust kaasa lausa automaatselt, seega oleme harjunud seda igapäevaselt kaasas kandma. Tänu sellele on tõenäoliselt telefon sellistes olukordades käepärast olemas ja saab hädast välja aidata.

3. Teeb elu mugavamaks

Selle asemel, et hakata kuskilt pangakaarti välja otsima, saate võtta kiirelt enda taskust telefoni ja sooritada ostu. Lisaks on võimalik seadistada mobiilirakenduse teavitused, et saada telefoni ekraanile kinnituse õnnestunud maksest.

4. Annab vabaduse loobuda rahakotist

Rahakott võtab kotis ja taskus palju ruumi ning võib olla seetõttu ebamugav. Mobiilset maksevõimalust omades ei ole aga rahakoti kaasaskandmine vajalik. Makse tegemiseks tuleb vaid asetada telefon makseterminali lähedusse ja järgida ekraanil olevad juhiseid.

 

 


Veel artikleid

Arhiiv

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.