Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Igapäevased rahaasjad - 04.09.2017
noor | rahaasjad

10 ideed, kuidas õpingute ajal säästlikult meelt lahutada

10 ideed, kuidas õpingute ajal säästlikult meelt lahutada Foto: SEB

Kõrgkoolis õppimine seab sageli piirangud täiskohaga töötamisele, mis omakorda tekitab pingeid igakuises eelarves. Seetõttu otsib enamik tudengeist võimalusi, kuidas õpingute ajal võimalikult säästlikult majandada, aga samas ka kultuuri nautida, sporti teha ja lihtsalt meelt lahutada. Toome siin mõned soovitused, kuidas seda teha.

1. Üliõpilaspilet ISIC

Üliõpilaspilet ISIC pakub tuhandeid soodustusi eri valdkondades üle maailma. Enamasti jäävad soodustused 10–15% vahele, ent on ka soodsamaid pakkumisi.

Lugege lisaks: 6 mõjuvat põhjust, miks võtta just SEB ISIC-kaart

2. Ülikooli kultuuri- ja spordiüritused

Koorid, orkestrid, tudengiteater ja -bänd, korporatsioonid, väitlus-, foto- ja kinoklubid jne. Kaisa Linnamägi, kes on TLÜ karjääri- ja nõustamiskeskuse karjäärinõustaja, soovitab tudengielust aktiivselt osa võtta. „See suurendab tunduvalt teie suhtlusvõrgustikku.” Lisaks tasub tema hinnangul osaleda üliõpilaskonna projektides, mis annavad ühelt poolt hea meeskonna- ja töökogemuse, teisalt võimaldavad uusi tutvusi. TTÜ karjäärikeskuse juht Heiki Beres täiendab, et ülikoolis õppides võiks kaaluda spordiklubi liikmekaardi peatamist, sest iga ülikooli juures on sportimisvõimalused, nt korv- ja võrkpallitiimid, jalgrattamatkaklubid jms, mis on spordiklubidest soodsamad.

Lugege lisaks: 9 kohtinguideed, mis ei nõua suuri väljaminekuid

3. Osalemine noorteorganisatsioonide (AIESEC, JCI jt) või vabatahtlike töös

Ka seal korraldatakse meelelahutusüritusi, kus panus on taskukohane ja teemad huvitavad. Samuti tehke tutvust oma eriala liitude tegemistega ning osalege kevadistel ja sügisestel tudengipäevadel Tallinnas ja Tartus.

4. Tasuta muuseumipäevad ja kontserdid

Paljudel muuseumidel on tasuta külastuspäevad ning festivalid pakuvad linnaruumis tasuta kontserte. Samuti müüakse etendustele ja kontsertidele teinekord peaproovide pileteid, mis on tavahinnast tunduvalt madalamad.

5. Grupisoodustused

Paljud turismiatraktsioonid, toitlustuskohad ja meelelahutusasutused pakuvad suuremale seltskonnale grupisoodustusi. Sel juhul tuleb oma külastus aga ette broneerida.

6. Nn soodsad tunnid

Enamik söögiasutusi pakub taskukohaseid lõunapakkumisi, pubid happy hour’eid ning päevasel ajal kinno minnes on piletid sageli osavamad.

7. Kodukohvikud

Heaks alternatiiviks väljas söömisele on sõpradega kordamööda üksteise võõrustamine. Reegliks võiks olla kindel panus igaühelt, plussiks on koosveedetud aeg sõpradega ja ehk isegi uued toiduvalmistamisoskused.

8. Iluteenuste ostmine õppuritelt

Nii juuksuri- kui masssööriõpilased ja teisedki iluteenuste õppijad teevad oma praktika sageli spetsiaalsetes juuksuri- ja massaažikoolides, kus hinnad on tavasalongidest soodsamad.  

9. Kosutav puhkus looduses

RMK hoolitseb Eestis märgistatud metsaradade ning tasuta telkimisplatside ja ööbimisonnide eest, seega võite sõpradega hoopis metsa telkima ja matkama minna.

10. Pikalt ette planeerimine

Suurele festivalile või reisile minnes tasub kindlasti seda ette planeerida ja kulud pikema perioodi peale jagada. Pealekauba on varakult ette ostes lennu- ja festivalipiletid ning majutus soodsam.

Vaadake lisaks: Tudengiveeb.ee

 


Tuuli Elstrok
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Pank on internetipangas.
Pank on igal pool.

Loen lähemalt

 

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.