Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlusega alustamine - 20.09.2016
ettevõtlus | väikelaen

Väikelaenu toel ettevõtjaks

Väikelaenu toel ettevõtjaks Foto: SEB

Ettevõtte loomine nõuab tihtilugu suuremat rahasüsti. Selleks võite kasutada oma sääste, äripartneri raha ja ka näiteks väikelaenu.

Väikelaen annab rahalise tõuke

Põhjus, miks inimesed oma äri alustamist edasi lükkavad, on tihti rahaline: pole kogutud piisavalt algkapitali, oma säästude ettevõttesse paigutamine tundub liiga riskantne või siis tuleb kogutud raha hoida muudeks väljaminekuteks.

Kasutades ettevõtte käivitamiseks väikelaenu, võite äriga alustada kohe ja suuremas mahus. See omakorda võimaldab teil ka ettevõtte kiiremini tööle saada.

Riskige targalt

Äri ei pruugi alati käima minna sellise hooga või sellises mahus, nagu planeeritud. See võib olla tingitud ettevõtjast endast ja ebapiisavast eeltööst, aga ka säärastest välisfaktoritest nagu üldine kehv majandusseis või tihe konkurents.

Lugege lisaks: Kuidas veenduda äriidee elujõulisuses?

Kui samal ajal on teie igakuised finantskohustused – eluaseme- või õppelaen ning muud olmekulud – suured, siis võib tekkida probleeme väikelaenu tagasimaksmisega. Seepärast mõelge enne väikelaenu võtmist välja täpne plaan, kuidas te tasute laenu juhul, kui äri ei õnnestu.

Kõik algab kavandamisest

Kui otsus väikelaenu võtta on kindel, siis selgitage alustuseks välja oma võimalused. Selleks soovitame kasutada väikelaenu kuumakse kalkulaatorit. Hüpe palgatöötajast ettevõtjaks on elus tähtis samm, mille puhul läbimõeldud äriplaan ja rahatagavara loovad head eduvõimalused.

Ärimudeli nõustamine aitab äriplaani koostada

Hoolimata sellest, millises faasis teie ettevõte parasjagu on ja millise panga klient olete, pakume teile võimalust tulla ärimudeli nõustamisele. Sellel kohtumisel vaatame äriidee igast küljest üle, pöörame tähelepanu kitsaskohtadele ja anname kasulikku nõu. Ärimudeli nõustamisele tulles ei pea teil olema põhjalikku äriplaani. Piisab ideest

 


Mihkel Külaots
vabakutseline ajakirjanik


Veel artikleid

Arhiiv

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Jälgige meid

 
  • Tellige alustava ettevõtja lood oma postkasti

    Tellin

Kas olete oma äri alustamiseks valmis?

Tehke test ja saate teada!

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.