Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlusega alustamine - 21.10.2015
ettevõtlus | oma äri

Väikeettevõtjate nõustamine toetab äri

Väikeettevõtjate nõustamine toetab äri Foto: SEB

Eestis on ettevõtte loomine tänu e-riigi süsteemile kiire ja mugav, kuid toimiv firma vajab ka õiget ärimudelit. SEB ärimudeli nõustamine annab hea võimaluse oma ettevõtte süsteeme või alles idee tasandil olevat mudelit spetsialistidega läbi arutada.

Väikeettevõtjate nõustamine on vajalik

Selleks, et ettevõte oleks edukas, on vaja lisaks heale ideele ka korralikku äriplaani ja -mudelit. Paraku pööratakse SEB äriarenduse divisjoni müügijuht Aron Jägeri hinnangul äriplaanile palju rohkem tähelepanu kui õigele ärimudelile. Just seda saabki kompenseerida ettevõtte ärimudeli nõustamisel. „Leiame, et äriplaani nõustamisi ja selle koostamise õpetusi on palju, samas on tähtis ka õige ärimudeli valimine. Ärimudeli nõustamine annab selge pildi  ettevõtte ärimudeli toimimisest ja sellest, kuidas hakkama saadakse,” selgitab Aron Jäger.

Nõustamisele on oodatud nii tegutsevad ettevõtjad kui need, kes alles plaanivad oma äriga alustada.

Ärimudeli  nõustamine on avatud ka kõikidele neile, kellel on idee alles paberil või peas. Jäger soovitabki enne ettevõtlusega alustamist kindlasti nõustamisel käia, sest vahel võib idee küll väga hea olla, kuid selle kasumlik toimimine võib olla raskendatud. „Nii mõnigi on tulnud oma mõttega ja lahkunud teadmisega, et selle elluviimisel on vaja arvestada palju rohkemate kuludega kui esialgu tundus. Leiame, et hea on sellised asjad teada saada enne, kui tehakse olulisi otsuseid ettevõtte edaspidises arengus.” ütleb Jäger.

Ärimudeli tasuta nõustamisele on oodatud ka juba tegutsevad ettevõtjad, sest üheskoos professionaalse halduriga vaadatakse ärimudel üle, otsitakse alternatiive ja analüüsitakse kogu idee toimimist. „Siiani ei ole ükski klient peale ärimudeli nõustamist oma äriideed kardinaalselt muutnud, kuid paljud on leidnud uusi vaatenurki oma äriidees“ teab Jäger.

Spetsiaalne skeem annab hea ülevaate

Tunniajasel konsultatsioonil tutvustab klient oma äriideed või ettevõtte äriplaani ja -mudelit. Koos täidetakse ära ettevõtte ärimudelit kaardistav  skeem, mis annab palju vastuseid nii ettevõtte nõrkuste ja probleemide kui ka tugevuste kohta. „Näiteks vaadatakse, kuidas ettevõte eristub teistest; kes on tema kliendid ja millised probleeme ettevõte oma äriideega lahendada soovib,” tutvustab Jäger.

Konsultatsiooni viivad läbi selleks spetsiaalselt koolitatud haldurid. Kuna ärimudeli kaardistamine on põhjalik ja aeganõudev töö, siis arutelu käigus joonistatud skeemid jäävad ettevõttele, kes saab ärimudeli erinevaid etappe edasi arendada.

Vaadake ettevõtte ärimudeli nõustamist tutvustavat videot.

Pank kui usaldusväärne partner

SEB väikeettevõtjate ehk ärimudeli nõustamisele võivad tulla kõik, olenemata sellest, millise panga kliendid nad on. „Soovime olla usaldusväärne partner ja toetada alustavaid ning tegutsevaid ettevõtjaid hea ja eduka nõustamisega. Me toetame Eesti ettevõtlust ja konsultatsioon on üks meie panustest Eesti majandusse.”

 


Getter Orusalu
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Jälgige meid

 
  • Tellige alustava ettevõtja lood oma postkasti

    Tellin

Kas olete oma äri alustamiseks valmis?

Tehke test ja saate teada!

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.