Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlusega alustamine - 15.08.2018
oma äri | ettevõtlus

Milline on kõige lihtsam viis ettevõttele pangakonto avamiseks?

Milline on kõige lihtsam viis ettevõttele pangakonto avamiseks? Foto: SEB

Ettevõtte igapäevaste rahaasjade ajamiseks ja arvelduste korraldamiseks on vaja omada ärikliendi arvelduskontot. Seda saab avada nii pangakontorisse minnes kui ka videokohtumise teel. 

Kumba varianti eelistada, mida on konto avamiseks vaja ning millised pangateenused ja -tooted sellega kaasnevad, selgitab äriklientide müügijuht Mari Konsap.

Kuidas toimub konto avamine pangakontoris?

Ettevõtte pangakonto avamiseks pangakontoris peab ettevõtte esindaja võtma kaasa isikut tõendava dokumendi, mis võiks olla ID-kaart, et kõik vajalikud lepingud saaks vormistada paberivabalt. Digitaalallkirjastamiseks sobib ka Mobiil-ID. Konto avamisele kuluv aeg sõltub kliendi vajadustest, sest koos klienditeenindajaga vaadatakse üle kõik ettevõtte alustamiseks vajalikud tooted-teenused ja muud olulised teemad, sealhulgas eraisiku vajadused. Näiteks võib ettevõtte esindajal puududa eraisiku internetipanga leping, mis on vajalik ärikliendi internetipanga kasutamiseks.

Tavapäraselt tuleks kontoris konto avamise puhul arvestada 30 minutiga.

Kuidas toimub ettevõttele pangakonto avamine video teel?

Videokohtumine võimaldab avada ettevõttele pangakonto internetipanga vahendusel. See on kahtlemata kiirem ja mugavam teenus, sest konto avamise protsess ei kesta kauem kui 15 minutit. Videokohtumine sobib inimesele, kelle jaoks jääb pangakontor kaugeks või kes soovib kõik toimingud korda ajada mugavalt arvuti tagant lahkumata.

Antud teenuse kasutamiseks logib klient sisse eraisiku internetipanka ning sealt edasi liigub videokohtumise keskkonda. Kõigi lepingute allkirjastamine toimub reaalajas digitaalselt. Kaugnõustamine eeldab veebikaamera ja mikrofoni olemasolu.

Nii videokõnega kui ka pangakontoris ettevõttele pangakonto avamiseks saate aja broneerida meie kodulehel.

Millist infot pank ettevõtja kohta vajab?

Ettevõttele pangakonto avamisel palub nõustaja ettevõtjal rääkida oma ärist, et selgitada välja ettevõtte tegevusala, tulevikuplaanid ja vajadused ning leida talle parimad lahendused.

Konto avamisel sõlmitakse ärikliendi internetipanga leping ning tellitakse deebetkaart. Soovi korral tutvustab nõustaja ka mitmesuguseid finantseerimise lahendusi.

Kui palju maksab ettevõttele pangakonto avamine ja haldamine?

Ettevõttele pangakonto avamine on tasuta. Lisaks saab valida sobiliku paketi, kus kehtivad mitmed soodustused, mis hõlmavad mitmesuguseid pangateenuseid, näiteks riigisiseseid tasuta ülekandeid, arvelduskonto tasuta haldamist, tasuta ettevõtte pangakaarte, eritingimusi juhatuse liikmetele ja sooduspakkumisi meie partneritelt.

Milliseid hüvesid pank alustavale ettevõttele pakub?

Soovime teha äri alustamise võimalikult lihtsaks ning oleme selleks toonud ettevõtjale mõeldud kasulikud lahendused kokku ärikliendi paketti. Lisaks tasuta arveldamisele esimesel aastal alates konto avamisest on ettevõttel võimalus kasutada SEB partnerite pakkumisi: üks aasta müügitarkvara Pipedrive’ilt 50% soodsamalt, kuus kuud tasuta raamatupidamistarkvara SimplBooks, ettevõtte veebilehe loomine Voolt 50% soodsamalt ning teenused ja nutiseadmed Telialt soodustingimustel.

Samuti saab SEB äriklient konto avamisest alates juurdepääsu väga laiale toodete-teenuste valikule igapäevapanganduse toodetest kuni mitmesuguste finantseerimislahendusteni.

Klientide tagasiside

„Mõtlesin konto avamise lükata edasi, sest auto on remondis ning muu transport puudus. Siis aga helistati pangast, tutvustati kaugnõustamise võimalusi ja mulle meeldis see väga – protsess ületas lausa ootusi. Eelis tavalise pangakontori külastuse ees on eelkõige muidugi aeg, mis oleks võtnud pangaesindusse ja tagasi sõiduks. Teadsin, et tegemist on uudse lahendusega, ja eeldasin, et see võtab kauem aega ja protsess on konarlik. Aga eksisin, kõik toimis väga hästi! Kindlasti soovitan seda ka teistele!“
Digiprofit OÜ juhatuse liige Gert Karu
 

„Tundub, et SEB on selles valdkonnas Eestis esimene! Protsessiga võis aga väga rahule jääda – teenindaja oli väga abivalmis ja kuigi olid mõningad tehnilised viperused, läks lepingu sõlmimine kiirelt ja mugavalt. Eelkõige on eeliseks aja ja raha kokkuhoid. Klient ei pea kontorisse sõitma ning osaliselt eeltäidetud blanketid olid juba olemas, vajades lihtsalt kontrollimist ja kinnitamist. Juhtus veel nii, et pangakonto avamise ajal polnud ma üldse Eestis, aga samas oli vaja esitada klientidele arveid ja teha ülekandeid. Seega on SEB parima Eesti pangana teinud tänuväärset tööd, et avas esimesena sellise teenuse ja viis pangaprotsessid palju kaasaegsemaks.“
Velillo OÜ juhtkonna liige
 

„Protsess oli meeldiv, kiire ning mugav, kuna sain seda teha endale sobival ajal ning kohas. Teenuse eelis on kindlasti aja kokkuhoid, mis kuluks pangakontorisse sõitmiseks ning ootejärjekorras oma aega oodates. Lisaks saab valida enda jaoks sobiva aja ning koha, kus protsess läbi viia. Soovitan kasutada kaugnõustamist ka teistele, kes soovivad avada ettevõttele konto kiirelt, mugavalt ning lihtsalt, sest see tõesti aitab ressursse kokku hoida.“
D-Red Estonia OÜ esindaja

Lugege lisaks: Osaühingu asutamine kohese, mitterahalise või hilisema sissemaksega


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Ettevõttele pangakonto avamine

Avan pangakonto

Jälgige meid

 
  • Tellige alustava ettevõtja lood oma postkasti

    Tellin

Kas olete oma äri alustamiseks valmis?

Tehke test ja saate teada!

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.