Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlusega alustamine - 25.09.2017
ettevõtlus

Millele tuleks mõelda enne ettevõttele laenu küsimist?

Millele tuleks mõelda enne ettevõttele laenu küsimist? Foto: SEB

Enne ettevõttele laenu küsimist tuleks taotlejal väga täpselt selgeks mõtelda, milleks seda raha vaja on. Kindlasti tasub kaaluda ka muid võimalusi, mis aitaksid soovitud projekti teostada.

Laenuvajadus peab tulema soovist ettevõtte tegevust arendada. Ühtlasi tuleb laenusoovi puhul selgeks teha projekti nõrkused ja leida lahendus, kuidas nendega toime tulla.

Pidage pangaga nõu

Rahastamislahenduse kokkupanekuks tasub võimalikult varajases faasis pöörduda panga poole. Kindlasti tuleb meeles pidada, et rahastamisel kehtivad tüüptingimused, millega laenuvõtja peab arvestama. Kuna iga laen eeldab omafinantseeringu olemasolu, peab teie ettevõte olema valmis investeerima projekti ka oma raha.

Kuigi üldiselt soovitatakse laenuraha võimalikult kiiresti tagasi maksta, tuleb teil analüüsida maksegraafiku kokkuleppimisel enda firma finantsvõimekust. Mõnikord on just pikem maksegraafik ettevõttele mõistlikum, kuna see aitab hoiduda likviidsusprobleemist.

Käibekapital äri kasvatamise faasis

Tegevuse alguses on enamiku ettevõtete kapitalivajadus suur ja samas riskitase kõrge. Sel juhul võime teiega koostöös kokku panna käibekapitali rahastamise lahenduse, mille alusel tagastate laenu näiteks toimuva müügi alusel.

Käibekapitali rahastamisel, nagu iga teise laenu puhul, on tarvis tagatist. Kuni üheaastase laenu tagamiseks on lihtsaim võimalus kommertspant. Kui konkreetne kommertspant pangale tagatiseks ei sobi, siis saate kaasata ettevõtte omanike ja juhatusega seotud kinnisvara tagatist või KredExi abi.

Stardilaenu küsimiseks vajate äriplaani

Alustaval ettevõttel puudub tihti tagatisvara. KredExi garantiil ja ettevõtte omanike käendusel põhineva stardilaenuga saab alustav ettevõte finantseerimislahendusi lihtsamini kasutada. Stardilaen on hea võimalus ettevõtlusega alustamiseks ja täiendava kapitali soetamiseks.

Alustaval ettevõttel, kellel puudub tagatisvara või kellelt nõuab vara seadmine tagatiseks liiga palju raha ja aega, on võimalus laenu saada KredExi ja ettevõtte omanike käendusel. Stardilaenu taotlemisel võiks ettevõttel juba valmis olla piisavalt tugev ja läbimõeldud äriplaan. Veendumaks oma äriplaani tugevuses, esitage endale küsimus, et kas selle projekti tagamiseks paneksite oma kodu panti?

Taotlemine

Kui kõik eelnev on läbi mõeldud, pöörduge laenu saamiseks SEB poole. Selleks tulge meie pangakontorisse nõustamisele või esitage laenutaotlus kodulehe kaudu.

 


Villi Hunt
SEB kliendihaldur

 

Veel artikleid

Arhiiv

Jälgige meid

 
  • Tellige alustava ettevõtja lood oma postkasti

    Tellin

Kas olete oma äri alustamiseks valmis?

Tehke test ja saate teada!

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.