Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlusega alustamine - 03.03.2020
ettevõtlus

Millele tuleks mõelda enne ettevõttele laenu küsimist?

Millele tuleks mõelda enne ettevõttele laenu küsimist? Kliendihaldur aitab leida sobivad finantseerimislahendusi

Ettevõttele laenu küsides tuleks taotlejal väga täpselt selgeks mõtelda, milleks seda raha vaja on. Kindlasti tasub kaaluda ka muid võimalusi, mis aitaksid soovitud projekti teostada.

Laenuvajadus peab tulema soovist ettevõtte tegevust arendada. Ühtlasi tuleb laenusoovi puhul selgeks teha projekti nõrkused ja leida lahendus, kuidas nendega toime tulla.

Pidage pangaga nõu

Rahastamislahenduse leidmiseks tasub võimalikult varajases faasis pöörduda panka. Kindlasti tuleb meeles pidada, et rahastamisel kehtivad tüüptingimused, millega laenuvõtja peab arvestama. Kuna iga laen eeldab omafinantseeringut, peab teie ettevõte olema valmis investeerima projekti ka oma raha. Kuigi üldiselt soovitatakse laenuraha võimalikult kiiresti tagasi maksta, tuleb teil analüüsida maksegraafiku kokkuleppimisel enda firma finantsvõimekust. Mõnikord on just pikem maksegraafik ettevõttele mõistlikum, kuna see aitab hoiduda likviidsusprobleemist.

Käibekapital äri kasvatamise faasis

Tegevuse alguses on enamiku ettevõtete kapitalivajadus suur, kuid riskitase kõrge. Sel juhul võime teiega koostöös kokku panna käibekapitali rahastamise lahenduse, mille alusel tagastate laenu näiteks tehtud müügi alusel. Käibekapitali rahastamisel, nagu iga teise laenu puhul, on tarvis tagatist. Kuni üheaastase laenu tagamiseks on lihtsaim võimalus kommertspant ja omaniku käendus. Kui konkreetsed tagatised pangale ei sobi, siis saate kaasata ettevõttele või selle juhatusele kuuluvat kinnisvaratagatist või KredExi abi.

Stardilaenu küsimiseks vajate äriplaani

Alustaval ettevõttel, millel puudub tagatisvara või nõuab vara seadmine tagatiseks liiga palju raha ja aega, on võimalus laenu saada KredExi garantii ja ettevõtte omanike käendusega. Stardilaen on hea võimalus ettevõtlusega alustamiseks ja täiendava kapitali soetamiseks. Stardilaenu taotlemisel võiks ettevõttel juba valmis olla läbimõeldud äriplaan. Veendumaks oma äriplaani tugevuses, esitage endale küsimus: kas selle projekti tagamiseks paneksite oma kodu panti? Kui eelnev on läbi mõeldud, soovitame pöörduda ärikliendihalduri poole.

Kutsume Teid nõustamisele

Nõustamisel on võimalik mugavalt osaleda video teel või valida Teile sobiv pangakontor. Laenutaotluse saate esitada meie kodulehel.

 


Villi Hunt
SEB ärikliendihaldur

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Jälgige meid

 
  • Tellige alustava ettevõtja lood oma postkasti

    Tellin

Kas olete oma äri alustamiseks valmis?

Tehke test ja saate teada!

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.