Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlusega alustamine - 20.03.2017
ettevõtlus | oma äri

Kuidas panna oma hobi raha teenima?

Kuidas panna oma hobi raha teenima? Foto: SEB

Üha rohkem inimesi lähtub karjäärivalikuid tehes arusaamast, et töö ja lõbu ei pea olema kaks eraldiseisvat asja ning on loonud oma armastatud tegevuse ümber osaühingu, mittetulundusühingu või registreerinud end füüsilisest isikust ettevõtja või vabakutselise loovisikuna.

Üha suurema osa mikroettevõtetest nii meil kui mujal moodustavad ettevõtted, mille omanikud on oma hobist teinud teenimisvõimaluse. Lisaks eelpool nimetatud erinevatele võimalike ettevõtlusvormidele on ka hobiettevõtluse teemade spekter väga lai: nii palju, kui on erinevaid harrastusi, on ka hobiettevõtluse tüüpe. Nende ühise omadusena võib välja tuua seotuse omanikule väga lähedase ja meeldiva tegevusega nagu näiteks kodurestorani või – massaažisalongi, puutöökoja või kunstiateljee pidamine, käsitööõlle tegemine, tõukoerte kasvatamine ja aretamine või plaadikeerutamine.

Lugege lisaks: Ettevõtlusega alustamine - olulised küsimused ja esimesed sammud

Sageli on hobi-äri puhul tegemist pigem armastatud lisatööga kui kindla ja peamise sissetulekuallikaga. Paljude jaoks on oma harrastusega tegelemisega kaasnev tulu, tuntus või kasv planeerimata positiivseks kõrvalnähtuseks. Mõned aga teevad otsuse hobiga teenima hakata väga teadlikult ning iseäranis kulukate harrastuste puhul ongi põhjalik analüüs ja äriplaan vajalikud, et tehtavad investeeringud end ka ära tasuks. Kuid olgu eesmärgiks raha teenimine või võimalus oma armastatud tegevusele rohkem pühenduda, saab kõik alguse võimaluse äratundmisest ning julgusest oma tegevuse eest tasu küsida.

Lugege lisaks: 10 ideed hobiettevõtlusega alustamiseks

E-ajastu võimalused

Tänaseks on internet, sealsed turundusvõimalused ning e-kaubandus ja online- maksesüsteemid teinud võimalikuks leida kliente ka teisest maailma otsast, kuid samas tegeleda äriga oma diivanilt lahkumata ning endale sobival ajahetkel. See on andnud palju enamatele inimestele võimaluse oma meelistegevusest lisateenimisvõimalus teha.

Reeglina teenitakse oma lemmiktegevusega palgatöö kõrvalt lisa, kuid sageli loobutakse ka just sellist teed minnes palgatööst mingil hetkel, kui hobi hakkab piisavalt sisse tooma.

Suurem osa hobiettevõtlusest on seotud loomingulise eneseväljendusega.

Kuidas alustada?

Esimese sammuna külastage meie Alustava ettevõtja portaali, kuhu oleme koondanud ettevõtte loomisega seotud vajalikku informatsiooni, inspireerivaid ideid ning kasulikke lahendusi ja tööriistu.

 


Tiina Nuum
vabakutseline ajakirjanik

 

Veel artikleid

Arhiiv

Jälgige meid

 
  • Tellige alustava ettevõtja lood oma postkasti

    Tellin

Kas olete oma äri alustamiseks valmis?

Tehke test ja saate teada!

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.