Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlusega alustamine - 31.08.2017
ettevõtlus

Kuidas luua oma ettevõttele hea koduleht: Sobiva disaini valimine

Veebidisain ei ole kunst. Hea disain teeb veebilehe kasutatavaks, halb kasutuks. Hea veebidisain muudab kliendile saidil orienteerumise, info leidmise ja teie kliendiks hakkamise lihtsaks.

Seejuures on veebidisain muutunud üsna standardseks: te ei pea midagi uut leiutama. Kõige mõistlikum on kasutada olemasolevaid võimalusi. Võtke mõni valmiskujundus ja ehitage oma veeb selle peale. Kõige olulisem on ikkagi sisu: teie ülesanne on oma lehe sisu olemasoleva, standardse kujundusmalli peale panna. Niisiis, tootke kvaliteetne sisu ning hoidke veebidisain lihtne ja selge.

Nõuandeid annab Veiko Strauss Edicy OÜ-st (voog.com).

 

Te suudate seda!

Kui olete seadnud oma veebilehele eesmärgi ja loonud selle saavutamiseks kvaliteetse sisu, siis nüüd tuleb olemasolev õigesse vormi valada. Kui te pole kunagi veebidisainiga kokku puutunud, võib see tunduda võimatu ülesanne. Lubage, ma rahustan teid: veebidisain ei ole ainult disainerite pärusmaa. Ka teie saate käepäraseid vahendeid kasutades hea disainiga hakkama.

Veebidisain ei ole kunst

Veebilehe disain on praktiline tööriist, mille eesmärk on teie lehe sisu toetada. Klientidega suheldes satun üsna tihti olukorda, kus takerdutakse mõnda spetsiifilisse disainielementi ning unustatakse ära, et hea veebilehe puhul on kõige olulisem sisu. Disain peab info leidmise ja sellega tutvumise lihtsamaks tegema.

Seepärast on minu esimene soovitus järgmine: hoidke veebilehe disain lihtne ja selge, et see ei hakkaks sisu segama.

Olge ideede kopeerimisel julge kuid kriitiline

Veebilehe kujundust valides ei pea te jalgratast leiutama. Otsige üles oma kõige suuremad ja võimsamad konkurendid üle maailma ning vaadake, milline on nende veebileht.

Kuid enne lahenduse kopeerimist veenduge selle toimivuses. Ärge võtke teiste ideed üle üks ühele. Pigem püüdke aru saada, kas ja miks konkreetne asi toimib, ning kohandage hea idee oma vajaduste järgi.

Kasutage olemasolevaid võimalusi

Veebidisainis on välja kujunenud väga selged standardid, tänu sellele pole teil vaja veebilehe kujundust nullist üles ehitada. Kasutage parem mõne professionaali loodud standardset lahendust.

Valige selline disain, mis vastab teie vajadustele kõige paremini. Kui te hakkate lehe sisu koos läbi mõeldud struktuuriga valmiskujundusse kandma, siis ärge mõtelge asju keeruliseks. Kõiki selliseid kujundusi saate mingil määral oma vajaduste järgi painutada. Samas ärge kartke mõningaid asju ümber mõelda ja teatud detaile valmiskujunduse järgi kohendada – sedasi võite saavutada sootuks parema tulemuse.

Alustage lihtsalt, ärge raisake raha

Kuigi see, mis värvi või mis kujuga on ostunupp, võib teie müügitulemusi paari protsendi võrra mõjutada, ei ole teil alustava ettevõttena mõtet kulutada aega ja raha selliste detailide peale. Olles veebilehe käima saanud, võite hiljem alati oma saiti analüüsida, disaini muuta ja peenhäälestusega tegeleda.

Kui teile tundub, et sisu ei ole piisavalt atraktiivne või isikupärane, siis vaadake tõsiselt peeglisse. Sel juhul ei päästa teid ka kõige parem disain. Kui tootel või teenusel puudub see miski, mis eristab teda kõigist teistest, siis peaksite veebilehe ehitamise asemel tegelema kõigepealt hoopis millegi muuga.

Lugege lisaks: Kuidas luua oma ettevõttele hea koduleht - kasuliku sisu loomine

Vaadake ka teiste ettevõtlusega alustamise soovitusi uuest praktilisest videoõppe keskkonnast eakadeemia.seb.ee.


Partnerpakkumised uuele ärikliendile

Peale soodsate pangateenuste saate kasutada meie partnerite pakkumisi, mis on valitud just alustava ettevõtte vajaduste järgi.

  • Tõhus müügitarkvara lahendus Pipedrive'ilt üheks aastaks tasuta.
  • Raamatupidamistarkvara SimplBooksilt kuueks kuuks tasuta.
  • Ettevõtte veebisait/e-pood Voogilt -50% soodsamalt.

Vaatan lähemalt


 

Veel artikleid

Arhiiv

Jälgige meid

 
  • Tellige alustava ettevõtja lood oma postkasti

    Tellin

Kas olete oma äri alustamiseks valmis?

Tehke test ja saate teada!

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.