Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlusega alustamine - 14.03.2016
ettevõtlus | innovatsioon

Kuidas alustava ettevõttena läbi lüüa?

Kuidas alustava ettevõttena läbi lüüa? Indrek Jaal. Foto: Egert Kamenik

GlobalReaderi asutaja Indrek Jaal jagas SEB Innovatsioonilaboris enda kogemusi ja teadmisi eduka startup-ettevõtte loomisest. Uue ettevõtte loomisel mängivad tema sõnul olulist rolli tugev kontaktibaas, tihe kontakt klientidega, õppimine konkurentidelt ja suured ambitsioonid.

Indrek Jaali asutatud ettevõte GlobalReader pakub ettevõtetele kuluefektiivset lahendust tootmisliinide jälgimiseks ja analüüsimiseks. Lahendus ise on lihtne – GlobalReader kogub klientide tootmisliinidelt andmed ning kannab need läbi pilve brauserisse, mida klient saab jälgida enda nutiseadmetest

Lahenduse innovatiivsus seisneb selles, et juba olemasolev nutikas tehnoloogia rakendati võrdlemisi uue või vähemalt olulisemaks muutunud probleemi lahendamiseks. Järjest automaatsem tootmine nõuab tootmisliinidelt suuremat tulemuslikkust ning lubab vähem vigu – juba väike ajaline viivitus tootmisliinil võib aasta peale tuua suuri viivitusi tootmises ja seega kulusid.

Lugege lisaks: Teil on hea äriidee! Millest alustada?

GlobalReader on kasvanud kiiresti ning plaanib laieneda juba suurtele turgudele, praegu terendab silme ees suur tootmismaa Saksamaa. „Esiteks laieneme seetõttu, et seal on turgu ehk palju ettevõtteid, kellel on mõttekas tootlusefektiivsust suurendavaid teenuseid sisse osta, ning teiseks seetõttu, et oleme algusest peale seadnud suuri ambitsioone, mis on meil kasvada aidanud,“ räägib Jaal.

Jaali sõnul on ettevõte jõudsalt kasvanud tänu paarile põhimõttele, mida nad on järginud alates GlobalReaderi loomisest: tugeva kontaktbaasi loomine, tihe kontakt klientidega, konkurentidelt õppimine ning suured ambitsioonid. Ettevõte otsustas kohe, et nemad jõuavad nende 10% startupide hulka, kes läbi lööb.

Tehnopoli inkubaatorist saadi kaasa vajalik kontaktibaas mentorite, investorite ja isegi esimeste klientide näol. Ning esimeste maksvate klientide saamine oli murdepunkt! B2B ettevõttele on oluline väärtustada tihedat koostööd klientidega. Kliendid on õpetajad, kelle tagasiside abil toode või teenus areneb oma täieliku potentsiaalini läbilöömiseks.

Ükski uus idee ei ole täiesti ainulaadne. Jaal räägib, et enamasti on keegi samale mõttele tulnud juba varem või tuleb sarnase tootega turule täpselt samal ajal. „Kuid konkurentsi ei tuleks karta, vaid võtta seda kui võimalust õppida konkurentide vigadest ja ise paremini teha,“ lisas Jaal.

Jaal loeb sõnad peale, et eestlastel jääb tihti puudu esinemisjulgusest ja usust oma ideesse. See on aga aluseks sellele, et ettevõte hakkaks kasvama ja laienema ka teistele turgudele. Oluline on seada suured ambitsioonid!

Lugege lisaks: Ettevõtjaks olemise plussid ja miinused

 


Evelin Allas
SEB kommunikatsioonijuht

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Jälgige meid

 
  • Tellige alustava ettevõtja lood oma postkasti

    Tellin

Kas olete oma äri alustamiseks valmis?

Tehke test ja saate teada!

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.