Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlusega alustamine - 16.05.2018
kaardimakse

Kaardimaksevõimalus pisikeses maakohas tekitab kliendil hea emotsiooni

Kaardimaksevõimalus pisikeses maakohas tekitab kliendil hea emotsiooni Foto: SEB

Võrumaal Eestimaa piirialal asuv Sänna mõis on tuntud külakeskus, kus on kohalik raamatukogu, mõisapood ja Leiutajate Külakool. Märkimisväärne on see, et vaatamata kaupluse väiksusele ja kaugusele linnadest pakutakse Sännas võimalust maksta teenuste eest pangakaardiga.

„Eesti inimesed on makseterminali võimalustega nii harjunud, et maakohta sattudes leitakse ennast sageli ebamugavast olukorrast, kui sularaha kaasas pole. Seetõttu otsustasime juba mitu aastat tagasi sammu edasi astuda ja rentida kaardimakseterminali. Meil on tõesti hea meel, et saame klientidele mugavust pakkuda. Nad ei pea siis mõtlema, kas neil ikka on sularaha kaasas – ükski teenus ega kaup ei jää sellepärast saamata,” räägib mõisakeskuse üks eestvedajatest Hendrik Noor.

Lugege lisaks: Millist makseterminali valida?

Sänna Kultuurimõis MTÜ pakub mitmeid teenuseid nii külainimestele kui ka külalistele: lisaks raamatukogule lapsehoidmisteenust, võimalust teha kaugtööd, pesta pesu, käia duši all ja rentida ruume. Üldhariduslik Leiutajate Külakool on aga loonud õpilasfirma, mis müüb tsirkuseinventari ning käib üle Eesti laadal oma kaupa müümas.

„Loomulikult satub meile võõraid inimesi rohkem suvisel turismihooajal, kui korraldame kultuuriüritusi, näiteks kontserte, teatrietendusi ja näitame kino. Linnainimesed on alati meeldivalt üllatunud, kui näevad, et siin, nii väikeses kohas, on võimalik kaardiga maksta,” ütleb Noor.

Ta lisab, et paljud väiksed ettevõtjad ei taha makseterminali rentida, kartes suurt rendihinda või teenustasuprotsenti ostult. „Protsent lepitakse pangaga enne kokku ning kokkuvõttes maksab selle ju kinni tarbija. Teiseks kahtluskohaks peetakse leviala, aga kuigi ka näiteks meie asume mõnes mõttes perifeerias ja majal on paksud müürid ning terminali levi pole alati kõige parem, oleme aastatega aru saanud, kus see on kõige tugevam, nii et me ei pea seda probleemiks. Kui miinused-plussid kokku lüüa, pakub terminal ettevõtjale suurt eelist!”

Vaadake lisaks: Makseterminalide valik


Gerli Ramler
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Jälgige meid

 
  • Tellige alustava ettevõtja lood oma postkasti

    Tellin

Kas olete oma äri alustamiseks valmis?

Tehke test ja saate teada!

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.