Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlusega alustamine - 07.06.2017
ettevõtlus | ettevõtluskonkurss

Ajujaht 2017 võitja trumbiks on tugev tehnoloogia ja pikaajaline toode

Äriideede konkursi Ajujaht 2017 finaalis oli kolm väga tugevat meeskonda, kellest parimaks osutus temperatuuri mõõtva plaastri leiutaja TempID. SEB Grupi innovatsioonijuht Mart Maasik räägib, mis võitja trumbiks oli.

 

„TempID on suutnud kokku panna tehnoloogilise riistvara ja kliendikogemuse. Digitaalne äri võib küll kiiresti kasvada, kuid samas on oluline, et kõige selle juures ei kaoks kliendid ja kasutajad. Me nägime, et TempID mudel on pikaajaliselt kasutatav ja informatsioonil, mida nad praegu koguma hakkavad, võib olla suur tulevikuväärtus,“ rääkis Maasik.

Ta lisas, et tehnoloogia ja arusaam, kuidas temperatuuri distantsilt mõõta, on väga praktilise väärtusega. „Ja muidugi on meeskond väga tugev – neil on tahet ja energiat edasi liikuda ning kui nad saavad investoritelt ja toetajatelt head nõu, on selle äri puhul selgelt näha globaalne kasvuvõimalus.“

TempID idee üks autoreid ja eestvedajaid Rait Ranna sõnul plaanitakse Ajujahil võidetud 30 000 eurot kulutada esmajoones arenduse lõppfaasidesse, turundusse, brändingusse ja uute suundade väljatöötamisse. „Alustava ettevõtte puhul mängib suurt rolli visadus. Idee ei kulu läbi – läbi võib kukkuda vaid meeskond,“ nendib ta.

Tänaseks on TempID leidnud ettevõtte, kes hakkab neile masstootmist tegema, samuti on olemas materjalivõimalused ning partnerid, kes aitavad turustamisel. „Järgmise aasta Ajujahist osavõtjatele soovitame kindlasti konkursisse täie jõuga panustada, sest tänu sellele areneb toode ja äri palju kiiremini. Mida erilisem on toode, seda edukam on see pärast Ajujahti,“ ütles Rand. 

TempID loodab tulevikus reformida meditsiiniasutuste süsteemi: kui kogu mõõtmine jääks tehnoloogia kohustuseks, saaks meditsiinipersonal tegeleda vaid diagnoosimise ja raviga.

Veel artikleid

Arhiiv

Jälgige meid

 
  • Tellige alustava ettevõtja lood oma postkasti

    Tellin

Kas olete oma äri alustamiseks valmis?

Tehke test ja saate teada!

S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.