Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlusega alustamine - 28.09.2016
ettevõtlus | oma äri

Ajujahi võitja SprayPrinter: Kuidas leida investoreid?

Kodumaise start-up’i SprayPrinter tegevjuht Richard Murutar räägib, kes on ettevõttesse rahaliselt panustanud ja kuidas on investoritel tekkinud usaldus nende tegemiste vastu.

Kolm rahastusallikat

Esiteks on SprayPrinteril Richard Murutari sõnul arvestatav hulk erainvestoreid, kes usuvad ettevõtte ideesse. Nende hulka kuulub ka alustavatele ettevõtetele mõeldud platvorm Built It, mis pakub programmiga liitunud idufirmadele võimalust saada mitmeid koolitusi ja kohtuda välisriikidest pärit mentoritega. „Neil on väga suur huvi, et meil läheks hästi, ja nad aitavad meid nii nõu kui jõuga igapäevaselt,“ räägib Murutar.

Teiseks on SprayPrinter kaasanud oma tootearendusse ka fonde. Eesti kontekstis tähendab see põhiliselt EAS-i, kellel on mitmeid meetmeid, mille kaudu ettevõttesse panustada.

Kolmanda rahastusallikana mainib Richard Murutar just SprayPrinteri jaoks edukaid konkursse. Näiteks toimus 2015. aasta lõpus prototüüpide rahastamiseks mõeldud konkurss Prototron, kus SprayPrinter võitis oma voorus kõige suurema rahastuse. „Samal ajal osalesime ka Ajujahis, kus liikusime sammhaaval lõpu poole, jäime sõelale ja lõpuks ka võitsime,“ sõnab Murutar. Ajujahi võit kindlustas ettevõttele hea finantseeringu ja tõi kaasa ka paar eriauhinda, mis Murutari arvates neid kindlasti edasi aitavad.

Investorid peavad uskuma ja usaldama

„On kaks võtmekomponenti, mis peavad investoril tekkima: usaldus ja usk. Uskuma peab sellesse, et meeskond viib asja reaalselt ellu. Usalduse aluseks on aga see, et sina kasutad tema antud raha hästi ja tood selle talle ka tagasi,“ ütleb Murutar. Praeguseks on tema sõnul selge, et SprayPrinteri meeskond toimib, tootel on turgu ja seetõttu on nad suutnud tekitada investorite silmis usaldust ja usku nende ideesse.

Kuidas ettevõtlusega alustada?

Esimese sammuna minge meie alustava ettevõtja portaali, kuhu oleme koondanud ettevõtte loomisega seotud info, inspireerivad ideed ning kasulikud lahendused ja tööriistad.


Veel artikleid

Arhiiv

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Jälgige meid

 
  • Tellige alustava ettevõtja lood oma postkasti

    Tellin

Kas olete oma äri alustamiseks valmis?

Tehke test ja saate teada!

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.