Ava kodulehe mobiiliversioon Üles

Foorum

Ettevõtlusega alustamine - 07.10.2014
ettevõtlus | oma äri

6 suurimat viga, mida alustavad ettevõtjad teevad

6 suurimat viga, mida alustavad ettevõtjad teevad Eric Edmeades. Foto: Kristel Treier

Viga number 1: vähene ettevalmistus

„Alustavad ettevõtjad on täis entusiasmi ja tahavad kohe ärisse hüpata. Selle asemel tuleks aga telefon võtta ja helistada nii oma konkurentidele, võimalikele äripartneritele kui ka klientidele,“ soovitab Edmeades. Ta rõhutab turu-uuringu tähtsust ja valdkonna siseelu uurimist. „Helistage ja küsige konkurentidelt nõu, mida nad ise teistmoodi teeksid, kui saaksid uuesti alustada, ning millised on klientide tegelikud vajadused.“

Viga number 2: konkurentide kopeerimine

Mugav on vaadata oma konkurente ja hakata enda äris samu turundusvõtteid kasutama. Liigagi paljud kopeerivad ka oma viimase palgatöö marketingi ideid, võttes need enda alustatavasse ettevõttesse üle. „Kui te lähenete oma marketingile täpselt samamoodi nagu konkurendid, siis ei paista te kuidagi välja,“ arvab Edmeades. Ta soovitab eristuda, luua uutmoodi lähenemine ning mõelda piirideta ja laialt.

Viga number 3: korratakse enda vigu

Tõeliselt andekas ettevõtja on see, kes õpib teiste vigadest. „Peale selle,“ jutustab ärimees „et ei suudeta õppida teiste vigadest, korratakse ka enda eksimusi mitu korda.“ Kui teate juba, et miski ei tööta, siis pole mõtet sama asja uuesti teha. Eric soovitab suhelda teiste ettevõtjatega, uurida nende õppetunde ja kuulata neid rääkimas, sest tõeliselt suur oskus on teiste vigadest õppida.

Viga number 4: rahavoo vähene kontroll

Iga ettevõtja teab, mis vahe on kasumil ja käibel. See, kui raha justkui on, ei tähenda automaatselt, et tegevus on kasumis ja tulus. „Kasu teenimine on üks teema, kuid teine on kogu rahavooga oskuslik ümberkäimine. Seda peaks kindlasti teadlikult õppima, et mitte omandada kogemusi valusate kaotuste tõttu,“ arvab ettevõtja. Ta soovitab tungivalt panustada usaldusväärsesse ja professionaalsesse raamatupidajasse, kellest paljud alustajad kokkuhoiu mõttes loobuvad.

Viga number 5: liiga suur usaldamine

„Tihtipeale on ettevõtjate viga see, et nad ei usalda kedagi peale iseenda. Kahjuks on aga palju ka neid, kes on vastupidiselt just liiga usaldavad ja võivad kergesti petta saada,“ teab Eric omast kogemusest rääkida. Tänu isiklikult läbikogetule oskab ta öelda, et alati tasub investorite, partnerite ja isegi suuremate klientide tausta kontrollida, et olla tehingu õigsuses ja paikapidavuses kindel. „Parem kontrolli, kui kahetse,“ leiab ta.

Viga number 6: meeskond koosneb ühesugustest inimestest

Selleks, et tuulelohe oleks õhus ja lendaks, on vaja kindlalt nööre hoida. Nii kui need lahti lasta, vajub ka tuulelohe maha. „See on hea näide sellest, et kõik teie meeskonnas ei saa olla unistajad ja visionäärid. Keegi peab nööre hoidma ehk olema administratiivse ja praktilise loomuga,“ selgitab Edmeades. Nii soovitab ta jälgida seda, kas meeskonnas on esindatud kõik peamised inimtüübid. Vaid tasakaalustatud koosseisuga suudate üksteist täiendada ja toetada ega kaldu ühessegi äärmusesse.

Lugege lisaks: Ettevõtlus ja idumaailm – 11 põhjust kaasata just vanemaid inimesi

Kuidas alustada ettevõtlusega?

Soovime, et teie äri algus oleks võimalikult lihtne. Külastage Alustava ettevõtja portaali, kust leiate ettevõtte loomisega seotud informatsiooni, inspireerivaid ideid ning kasulikke lahendusi ja tööriistu.


Getter Orusalu
vabakutseline ajakirjanik

 


Veel artikleid

Arhiiv

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Kuidas tagada ärile 10 kordne kasv?

Jälgige meid

 
  • Tellige alustava ettevõtja lood oma postkasti

    Tellin

Kas olete oma äri alustamiseks valmis?

Tehke test ja saate teada!

Jälgige meid

 
S|E|B

Tähelepanu! Teie veebilehtiseja ei vasta SEB kodulehe külastamiseks vajalikele nõuetele. Palun vahetage veebilehitsejat või seadet, millega te veebilehte sirvite.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.